Tag: Apteczka

Jakim sposobem właściwie zadbać o nasze stopy?

Wielu z nas lubi długie piesze wycieczki. Niemniej wprawdzie tego rodzaju wysiłek nie pozostaje neutralny dla naszych stóp. W tym miejscu wskazane jest przyznać, że oczywiście nic nie daje takiej satysfakcji jak zdobycie wielkiego szczytu, lecz jest to zadanie nadzwyczaj wymagające. Praktyka pokazuje, że w wielu przypadkach wybieramy się w odległe wycieczki bez odpowiedniego przygotowania, co wybitnie pejoratywnie wpływa na stan naszych stóp.

Co możemy kupić w miejscowej aptece?

Kiedy decydujemy się na zakup własnych czterech kątów, patrzymy na cenę, metraż oraz lokalizację, w której przyjdzie nam funkcjonować. Chcemy również dowiedzieć czy w danej okolicy są dostępne konkretne lokale handlowo-usługowe. Dobrze jest bowiem mieć wszystko w jednym miejscu, dzięki czemu unikniemy straty czasu na dojazdy i szukanie sklepów czy restauracji.

Leki bez recepty jakie dobrze jest posiadać w domowej apteczce

W domowej apteczce, oprócz farmaceutyków wydawanych na receptę, jakie używasz Ty bądź ktoś z Twoich najbliższych, winny znaleźć się następujące leki: przeciwbólowe, na przeziębienie, udrażniające zatoki, obniżające gorączkę, przeciwkaszlowe, przeciwalergiczne, nasenne, stosowane przy zranieniach, żołądkowe, preparaty witaminowe oraz podstawowe minerały, i oprócz tego termometr lekarski.