Banki spermy – na jakiej zasadzie funkcjonują dziś takie instytucje oraz w jakim celu zostały stworzone?

Niestety, nie każda osoba ma możliwość spłodzić dziecko, z czym czasami nie umie się pogodzić. Pragnienie wychowywania potomstwa jest w dużej mierze uwarunkowane genetycznie, jednak dla niektórych ludzi brak takiej możliwości jest prawdziwą traumą, z tego względu na przestrzeni ostatnich lat opracowano wiele sposobów na leczenie niepłodności. Czasem konieczne jest męskie nasienie.

Wobec tego, stworzony został bank spermy. Tego rodzaju banków pracuje dziś dużo więcej, dzięki czemu pary mają szansę na wymarzonego potomka. Banki spermy są

Rodzice z niemowlakiem

Autor: Mirra Photography (Kristin Jona)
Źródło: http://www.flickr.com

ratunkiem nie tylko dla par, które nie mogą posiadać dzieci, ale też dla kobiet, które czują, że przyszedł czas na posiadanie potomka, ale nie mają partnera, z jakim chciałyby wychowywać dziecko. Dawca nasienia jest zazwyczaj osobą anonimową oraz oddaje nasienie odpłatnie.

Należy jednak podkreślić, że współcześnie coraz częściej mówi się o potrzebie ujawniania osoby dawcy. Przykładowo, w Wielkiej Brytanii nie istnieje anonimowość dawcy. Każdy mężczyzna, który decyduje się na zostanie dawcą nasienia jest osobą jawną, w związku z tym w razie choroby dziecka możliwe jest pozyskanie informacji na temat jego stanu zdrowia, co pozwala na wykonanie wywiadu. W Polsce w dalszym ciągu dawcy mogą liczyć na anonimowość i osoby, które decydują się na skorzystanie z banku spermy muszą o tym pamiętać. Nie każdy mężczyzna może jednakowoż przekazać własne nasienie.

Mamy dla Ciebie najnowszy artykuł (http://dermamed.com.pl/cennik) – tam wyszukasz ogrom intrygujących artykułów oraz treści. Nie czekaj tylko klikaj!

Zazwyczaj, banki spermy przyjmują mężczyzn, jacy nie przekroczyli jeszcze 35 roku życia ( na ). Powszechnym wymogiem jest oczywiście również brak chorób, na przykład genetycznych. Z informacji banków wynika, że zazwyczaj zgłaszają się do nich mężczyźni studiujący, dla których jest to szansa na zarobienie potrzebnych pieniędzy. Zdarza się, że za próbkę nasienia można otrzymać nawet 1200 złotych, co w polskich warunkach jest atrakcyjnym zastrzykiem gotówki.

Relatywną nowością są internetowe banki spermy, dzięki którym osoby oddające nasienie mogą zamieszczać własne ogłoszenia. Z reguły, podawany jest również wiek, wzrost, kolor oczu oraz włosów lub wykształcenie, żeby prościej było wybrać faktycznie satysfakcjonującego dawcę (kliknij w link gyncentrum). Popularność banków spermy współcześnie stale rośnie, jednakowoż każdą decyzję o skorzystaniu z tego rozwiązania trzeba bardzo dokładnie przemyśleć.

Comments are closed.