Choroby kręgosłupa jako choroba cywilizacyjne w obecnych czasach

Choroby kręgosłupa stają się w naszym społeczeństwie chorobą cywilizacyjną. Cierpienia powodują, że staramy się jak najmniej poruszać i przybieramy nienormalną sylwetkę. A to wiedzie do nadwyrężenia mięśni i przeciążeń. Zwyrodnieniom kręgosłupa sprzyjają defekty sylwetki, tusza, siedzący tryb życia, schylanie się i unoszenie ciężkich obiektów na wyprostowanych nogach. Zwyrodnienia kręgosłupa, dyskopatia i rwa kulszowa to choroby, które potrzebują konsultacji medycznej. Jeśli powodem bólu nie jest defekt dysku, tylko strata elastyczności i regularnej ruchomości kręgosłupa, wówczas leczenie kręgosłupa polega na sukcesywnym eliminowaniu istniejących ograniczeń ruchomości.

badania
Dopełnia się tego za pomocą indywidualnie dobranych zajęć, mających na celu sukcesywne odtwarzanie zwyczajnej giętkości tkanek – odwiedź stronę. Jest to przebieg powolny, dlatego w owych sytuacjach nie można spodziewać się prędkiego rezultatu rehabilitacji, która musi trwać nieco dłużej. Jest również pewna grupa pacjentów , u których zbadanie kręgosłupa nie okazuje jakichkolwiek odchyleń z wyjątkiem błędnego nawyku postawy. Jednostki te, zazwyczaj pracujące w pozycji siedzącej, po paru godzinach czują ogólnikowe bóle grzbietu, z reguły pomiędzy łopatkami.

W ich przypadku usunięcie przyczyny bólu polega na szczegółowej edukacji w obrębie korekcji postawy, czasem też specjalnych ćwiczeniach, upraszczających modelowanie się prawidłowego nawyku postawy. EMG jest korzystne w rozpoznawaniu wielu schorzeń neurologicznych i układu mięśniowego.

Zamierzeniem owego badania jest diagnostyka funkcji układu mięśniowego, a również obwodowego systemu nerwowego. EMG jest pomocne w diagnostyce wielu schorzeń nerwowo-mięśniowych, bowiem zezwala zlokalizować zmiany patologiczne w mięśniach, określić ich format i zasięg, a również obliczyć dynamikę procesu chorobowego w badanym mięśniu – -> sprawdź dodatkowe informacje. Takie badanie jest możliwość wykorzystać w celu zidentyfikowania dystrofii mięśniowych, stwardnienia bocznego atroficznego, czy rdzeniowego zaniku mięśni. EMG jest wykorzystywane również w celu oceny schorzeń, w przebiegu których doszło do uszkodzenia nerwów na skutek ich nacisku, jak również miastenii.

Comments are closed.