Tag: ciasta

W jaki sposób zrobić zdrowe razowe muffiny?

Kultura zza Oceanu trafiła na nasz kontynent wszystkimi możliwymi kanałami. Idziemy do kina na filmy ze Stanów, słuchamy takiej muzyki i jeszcze uczymy się angielskiego od podstawówki. Co więcej USA podbiło tez naszą kuchnię. W tym wypadku jednak choćby i największy przeciwnik nie może mieć USA tego za złe. A nawet jeżeli ma, to na pewno szybko zmieni zdanie, gdy tylko spróbuje jak smakują niepowtarzalne razowe muffiny. Z drugiej strony trudno znaleźć dziś kogoś, kto ich jeszcze nie próbował. Muffiny stały się w ostatnich latach niezwykle popularne.

Kawiarniany klimat

Warszawa, jako stolica naszego państwa dba o osoby, które chcą w przyjemnym miejscu spędzić czas. W całej mieście powstają kafejki o różnym klimacie, więc każdy mogą znaleźć coś co będzie im odpowiadało. Gdybyśmy chcielibyśmy napić się kawy do każdej kawiarence w tej mieście pewnie nie starczyłoby nam dni w roku.

Czy dzisiaj gospodynie gotują świąteczne dania w taki sam sposób jak ich babcie?

Współczesna kuchnia eleganckiej pani domu zaczyna coraz bardziej przypominać medyczne laboratorium. A to za sprawą licznych przyborów kuchennych, które w bijących po oczach kolorach i designerskich formach wyglądają jak laboratoryjne sprzęty. Weźmy pod uwagę chociażby takie pojemniki na maggi. Bywają one wyprodukowane często z różnokolorowego szkła albo z tworzywa sztucznego.Takich przykładów można byłoby mnożyć bez liku, ale jeden fakt pozostaje niezaprzeczalny – gospodyni inaczej przygotowuje wigilijną kolację niż jej prababcia, a nawet mama. To bardzo interesujące zagadnienie omówimy na przykładzie bożonarodzeniowych wypieków.

Te akcesoria powinny znaleźć się w każdej kuchni

Lubisz gotować i chcesz mieć w kuchni idealny komplet wyposażenia, który pozwoli Ci na przygotowywanie wyśmienitych dań w komfortowych warunkach? A może wręcz przeciwnie… nie cierpisz stać przy garnkach i wolisz sobie uprościć sprawę przyrządzania posiłków, by spędzać kuchni minimalny czas i oszczędzić sobie nerwów? Niezależnie od tego, z jaką postawą się utożsamiasz w Twojej kuchni powinno się znaleźć wysokiej jakości wyposażenie.