Co wypada pamiętać o akcesoriach do pieczenia? Na co zwrócić uwagę zakupując tego typu produkty?

Jesteśmy przekonani, że jeśli jesteśmy w posiadaniu sprawdzonego przepisu na ciasto czy babeczki, to za każdym razem wypieki będą udane. Wypada jednak wiedzieć, że jakość potraw z piekarnika w znacznym stopniu zależy od jakości wykorzystanych akcesoriów.

Forma do babki wielkanocnej, forma do pasztetu, forma do urodzinowych babeczek – odmienność wyrobów, które możemy nabyć na rynku jest tak samo interesująca jak talenty kulinarne wyjątkowej gospodyni. Największą popularnością cieszą się tradycyjne formy z metalu, zwykle z aluminium. Są wyjątkowo przystępne cenowo, a przy tym można je nabyć w różnorodnych kształtach i rozmiarach – poznaj ofertę firmy Garneczki. Dobrze jest jednak mieć na uwadze, że ciasto pieczone w formie metalowej może zbytnio przywierać do jej powierzchni, a ponadto materiał ten nie jest odporny na korozję, nie jest łatwy w czyszczeniu. Tego typu formy dość łatwo się rysują. Przy każdym użyciu trzeba więc smarować blachę tłuszczem. Poleca się także korzystanie z papieru do pieczenia. Trzeba wspomnieć, że znacznie lepsze rezultaty przynosi pieczenie z użyciem formy blaszanej, ale pokrytej powłoką non-stick.

ciasto

Autor: Tim Pierce
Źródło: http://www.flickr.com

Warte uwagi są formy ceramiczne oraz sylikonowe. Są droższe, jednak wygrywają jeśli chodzi o trwałość i wytrzymałość.

Nie wahaj się- przejdź do serwisu sushi rokietnica, żeby uzyskać dodatkowe info na prezentowany w tekście temat. Oczekujemy na twą recenzję!

Formy sylikonowej nie trzeba smarować tłuszczem tuż przed pieczeniem. Z ich wykorzystaniem można także zamrozić określone danie.

Ciekawi Cię ten artykuł? Jeśli tak, to odwiedź źródło harmonogram wywozu śmieci Warszawa a znajdziesz tam ciekawe informacje, które na długi czas zapamiętasz.

Wypada mieć na uwadze, że udane wypieki to także finezyjne formy i bardzo ładne dekoracje. Każda gospodyni powinna być w posiadaniu różnorodnych egzemplarzy blach czy mieć wszelkiego rodzaju foremki, by zadziwić domowników i gości.

Szczególnie przed ważnymi wydarzeniami, jak święta czy uroczystości okolicznościowe, warto sprawdzić, czy w szafkach niczego nie brakuje. Przed Wielkanocą przyda się specjalna forma do babki wielkanocnej, forma do pasztetu. Babeczki z okazji urodzin, finezyjnie udekorowane zrobią furorę na imprezie pociechy. Musimy z zaangażowaniem przygotowywać dekoracje, bowiem wzrokowe odczucia z pewnością wpływają korzystnie na wrażenia smakowe.

Comments are closed.