Czy problem z wykonaniem dobrych zdjęć polega na nie posiadaniu odpowiedniej wiedzy technicznej czy też odpowiedniego sprzętu?

Nasze życie pędzi cały czas do przodu. Coraz szybciej i szybciej nie dając nam czasu na rozkoszowanie się pięknymi momentami czy urokami krajobrazów wokół nas. Również w czasie wakacji nieraz nie możemy się zatrzymać i ucieszyć pięknem wokół nas. Dlatego za wszelką cenę staramy się uchwycić te magiczne sekundy.

fotografowanie

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Staramy się uchwycić nasze wspominania, urok ulotnych sekund, na fotografiach i zdjęciach. Dzięki nim możemy zatrzymać te niezwykłe momenty na dłużej. Jednak nasze cenne wspomnienia zasługują na równie piękną oprawę. Zwłaszcza, kiedy powracamy z wakacji, wraz z kolejną porcją wspomnień w duszy i kolekcją zdjęć naszym aparacie, można zaopatrzyć się w kilka ramek na fotografie aby upiększyć nasz dom i wnętrze. Jednak, aby prawidłowo ukazać charakter zdjęcia należy je odpowiednio zaprezentować. Fotografie krajobrazów dzikiej, nieujarzmionej natury, najlepiej prezentują się pojedynczo, w dużych formatach zawieszone na ścianie (podwodne akcesoria fotograficzne). Zdjęcia reporterskie, przedstawiające nasze przygody, najlepiej zaprezentują się w większej ilości. Dlatego lepiej zakupić dla nich mniejsze ramki stojące i ułożyć po kilka na szafce lub półce.

Bez względu jednak od stosowanej konwencji, nasza ramka, tak samo jak każdy fragment mieszkania, musi współgrać z duszą owego wnętrza. Inaczej nie tylko ramka zacznie szpecić nasze cztery katy, ale też ta negatywna aura przeniesie się na same fotografie. Najlepszym oraz pewnym rozwiązaniem jest trend klasyczny. Obejmuje on drewniane ramki lub antyramy dla zdjęć umieszczonych na czarnym tle. Taka konwencja daje nam niemal stuprocentową pewność, że nasze zdjęcia (rozwinięcie tych informacji zalecamy tą stronę) będą należycie zaprezentowane. Pasuje ona też do każdego domu, więc nie musimy się bać o ich zły wpływ na mieszkanie.

foto

Autor: Arielle Croitor
Źródło: http://www.flickr.com
Ale nurt powszechny bywa również najmniej oryginalny. Oznacza to, że zdjęcia mogą nie bardzo wyróżniać się w domu i wnętrze a co za tym idzie, być niezauważone. Więc albo zakładamy, że same zdjęcia w są na tyle niezwykłe, że przyciągną oko każdego odwiedzajacego. Pomysły mniej konwencjonalne można dzielić na style prowansalskie, skandynawskie, współczesne albo kolonialne. Każda stylistyka znamionuje się swą kolorystyką oraz ozdobieniami, które maja swe odzwierciedlenie w ramach naszych fotografii (dowiedz się więcej). Dla przykładu styl kolonialny, cechujący się łączeniem surowej angielskiej mody z orientalną stylistyką jest zazwyczaj utrzymany w brązowo-czerwonej kolorystyce. Za to w nurcie francuskim dominują złote ramki o bogatym wzornictwie.

Kłopot ze zrobieniem dobrych zdjęć niezmiernie często nie polega na nie posiadaniu dostatecznej wiedzy technicznej czy też dobrego sprzętu. Bardzo dużo zdjęć jest słabych po prostu dlatego, że nie wykonujemy ich świadomie.

Comments are closed.