Czy spożywanie małej czarnej jest naprawdę tak niezdrowe jak wszyscy alarmują?

Napój ten ma swoich koneserów. Uważa się jednak, że nadmierne jej picie jest szkodliwe dla naszego mięśnia sercowego. Kto umie jednak pić ją dla smaku, nie powinien obawiać się złych następstw jej codziennego picia.
Niemalże na całym świecie kawa może cieszyć się niezwykle dużą popularnością.

chłodnia

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com
Zawarta w niej kofeina pobudza organizm, z tego też powodu osoby, które piją ją rankiem posiadają energię na resztę dnia. Cechy takiego napoju cały czas są badane przez naukowców oraz z dotychczasowych badań wynika, że jej składniki mogłyby zapobiegać dolegliwościom nowotworowym. Płucze ona jednak z naszego ciała magnez, który jest niezbędny nam do właściwego funkcjonowania. Kawa używana jest także w kosmetyce. Najczęściej używana jest do produkowania preparatów do pielęgnacji ciała, gdyż usuwa zaległe substancje trujące z organizmu, aktywizuje lipolizę. Dzięki jej działaniu wygląd cery jest lepszy, a ponadto redukuje cellulit. Wyjątkowo polecane są peelingi na podstawie ziarna kawowca.
kawa

Autor: www.pieknowdomu.pl
Źródło: www.pieknowdomu.pl

Jedni ludzie spożywają ją z dodatkiem mleka, drudzy preferują czarną bez cukru. Wszyscy smakosze tego napoju znajdą specjalistyczne markety, w których można kupić najlepsze jej gatunki. Nawet w internecie można by zakupić najlepsze kawy ziarniste z wielu części świata. Na życzenie klienta kawa mogłaby zostać profesjonalnie zmielona i wtedy wysyłana jest jako mielona. Markety z kawą mają do zaproponowania rodzaje z Salwadoru, Kenii czy też Nowej Gwinei.

Zadowolą nawet wybrednych smakoszy i będą zapewne stanowić obowiązkowy rytuał wypicia jej dowolnego poranka. Dla wielu ludzi jest to najprzyjemniejszy czas w ciągu całej doby.

Comments are closed.