Tag: dieta

Tabletki omega-3 – czy warto je zażywać? Mamy solidne podpowiedzi dla szukających dobrych wiadomości

Proporcjonalna dieta musi dostarczać organizmowi poza witaminami i mikroelementami nasycone i nienasycone kwasy tłuszczowe, które warunkują prawidłowy przebieg procesów fizjologicznych. Ich niedobór może przyczyniać się do różnych poważnych dla zdrowia konsekwencji. Z prowadzonych przez naukowców badań wynika, że kwasy omega-3 korzystnie oddziałują na układ krwionośny zmniejszając ryzyko chorób serca.

Jak walczyć jedzenie tłustych przekąsek

Pozytywna informacja jest taka, że co raz więcej Polaków postanowiło zmienić swój dotychczasowy tryb życia. Zdaliśmy sobie sprawę, że nasze codzienne przyzwyczajenia stają się wyjątkowo szkodliwe dla naszego organizmu. Przede wszystkim zbyt dużo pracujemy. W pracy bywamy narażeni na wiele przykrych sytuacji. A kiedy wracamy do mieszkania, bywamy zmęczeni i poddenerwowani, co negatywnie wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale też na nasze więzi z bliskimi. Nasza codzienna dieta też nie zachwyca. Zrezygnowaliśmy z domowych i pożywnych posiłków na rzecz tuczących przekąsek, przeżuwanych w biegu, na mieście. Tego typu złe nawyki żywieniowe w zastawieniu z ogromną ilością kawy powodują stałe kłopoty trawienne.

Czy warto jeść mięsne produkty? Jakie jesteśmy w stanie zyskać korzyści? O czym pamiętać?

Mięso co prawda zawiera sporo niezbyt zdrowego tłuszczu, lecz jest jednocześnie świetnym źródłem cennego białka oraz żelaza. Warto dobierać mięso, tak więc zrezygnować z wołowiny oraz wieprzowiny, za to sięgnąć po kurczaka czy cielęcinę. W za bardzo dużych ilościach mięso czerwone może przyłożyć się do zawału serca, rozwoju nowotworów i cukrzycy.

Poszukujesz wsparcia w zakresie efektywnego odchudzania? Dietetyk sportowy Wrocław zapewni ci pomoc

Prawda jest, że odchudzanie Wrocław to tematyka, który interesuje wiele osób. Jedni chcą poprawić dzięki temu wygląd, inni oczyścić organizm, jeszcze inni poczuć się po prostu lepiej w swojej skórze. Równie wiele jest sposobów i metod na skuteczne odchudzanie. Aby wybrać najlepsze, należy najpierw dobrze poznać swoje możliwości, potrzeby i predyspozycje. Rzecz jasna, możemy wybrać konkretny sposób odchudzania i nim podążać, albo stosować w praktyce różne metody, aby w ten sposobów podwyższyć swoje szanse na uzyskanie pożądanego wyniku.