Dobrze dobrane przyprawy to podstawa każdego posiłku!

Wszyscy lubimy mocno doprawione posiłki. Właściwie dobrane zioła i przyprawy z najzwyklejszej potrawy uczynić prawdziwe dzieło sztuki kulinarnej.
Niestety to, co możemy kupić dziś w sklepach ma niewiele wspólnego z wonnymi kompozycjami ziół i przypraw, których zapach wypełnia całą kuchnię. W większości przypadków woreczki z fabrycznymi przyprawami zawierają suszone, zwietrzałe liście ziół, a kupne zestawy przypraw składają się głównie z soli. Ponadto wielu wytwórców dodaje do mieszanek przyprawowych różne wzmacniacze smaku, spośród których wyjątkowo złą sławą cieszy się|takie jak cieszący się złą sławą glutaminian sodu.

gotowanie

Autor: Heather Sperling
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcemy podawać bliskim zdrowe, aromatyczne i smaczne posiłki bez żadnej chemii musimy zacząć robić własne przyprawy.

Masz jeszcze minutę? Jeśli tak, to zachęcamy Cię do nowej witryny, na której wyszukasz atrakcyjne wpisy – kliknij w link sklep z winami warszawa.

Dlatego warto zakupić do kuchni porządne moździerze kuchenne.

Przy pomocy tych niewielkich miseczek z tłuczkami możemy przygotować najróżniejsze mieszanki ziół, ziaren i przypraw, rozgniatać orzeszki i pestki słonecznika czy dyni i rozcierać miękkie łodygi roślin. Dzięki nim możemy zrobić fenomenalne czosnkowo-ziołowe marynaty do grillowanych i pieczonych mięs. Wystarczy rozgnieść w moździerzu kilka ząbków czosnku wraz z ulubionymi ziołami, a potem połączyć uzyskaną mieszankę z oliwą z oliwek.

W sklepach z dodatkami kuchennymi znajdziemy dziesiątki różnych moździerzy, które różnią się od siebie rozmiarem, materiałem i przeznaczeniem.

Jeżeli Twoim zdaniem prezentowany artykuł jest ciekawy, to zobacz także pomocne źródło (https://restauracjawsloiku.com/), które zawiera interesujące dane – one z pewnością Cię zajmą.

W każdej kuchni na pewno sprawdzi się moździerz porcelanowy z tłuczkiem.

Comments are closed.