Doskonały sposób na usuwanie przykrych zapachów

Wszystkie pokoje, w jakich spędzamy czas, wymagają cyklicznego wietrzenia. Odnosi się to także choćby do aut. W czasach klimatyzacji niemalże nie otwieramy już okien, ale może doprowadzić to do generowania się w pojeździe niemiłych zapachów, drobnoustrojów czy też grzybów.

ozonator

Autor: David D
Źródło: http://www.flickr.com
Do niedawna dezynfekcja (Polecamy sprawdź nasze środki bakteriobójcze) wnętrza auta była możliwa wyłącznie w zakładach zajmujących się czyszczeniem klimatyzacji, w których ozonowanie jest fragmentem pakietu serwisowego. Aktualnie każdy może mieć własny prywatny ozonator. Ozon, zatem O3, to trójatomowa odmiana tlenu o bardzo silnych właściwościach dezynfekujących. W większym stężeniu może on funkcjonować nawet drażniąco dla przykładu na drogi oddechowe czy błony śluzowe. Z tego też powodu niezwykle istotne jest zachowanie umiaru i nie wdychanie go w jego czystej formie. To, co odróżnia go od zwykłego tlenu, którym oddychamy każdego dnia, to jego budowa cząsteczek. W wypadku ozonu jest ona złożona z trzech atomów tlenu, nie zaś z dwóch.
rozwiązanie

Autor: Virginia State Parks
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnych względów niemożliwe jest przechowywanie ozonu, zatem żeby skorzystać z jego dobrodziejstw, wymagane jest jego wytworzenie na miejscu. To obowiązek generatorów ozonu określanych również jako ozonator. Posiadająca 3 atomy postać tlenu ma dużo zastosowań w utrzymywaniu czystości i dezynfekcji pomieszczeń. Dzięki takim urządzeniem jak ozonator, można prędko oraz bez trudu pozbyć się dużej ilości typów nieczystości, również niezauważalnych na pierwszy rzut oka. Niwelowanie bakterii czy drobnoustrojów ze środka auta albo układu klimatyzacji to naturalnie nie jedyne korzyści, jakie niesie ze sobą cykliczne używanie ozonatora.

Ozon usuwa przykre zapachy, jakimi przesiąknięte mogą być tapicerka także te pochodzenia zwierzęcego i znakomicie rozkłada dym z papierosów, nie pozostawiając po nim nawet najmniejszego śladu. Może się to okazać bardzo przydatne, jeśli kupiliśmy używany samochód, w którym jego poprzedni posiadacz często palił papierosy.

Comments are closed.