Gra na giełdzie – jak się do tego przygotować i co trzeba wiedzieć?

Rozliczne historie niemałych sukcesów odniesionych na grze na giełdzie przekonują mnóstwo ludzi do zweryfikowania swych umiejętności i intuicji. Niestety nierzadko brak doświadczenia jak i ogólnej wiedzy powoduje, iż ulokowane pieniądze zamiast szybko przyrastać, topnieją w niezwykle szybkim tempie. Warto się więc dokładnie przygotować do inwestowania w akcje, bowiem ryzyko z tym się wiążące jest rzeczywiście znaczące.

analiza finansowa

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrym pomysłem na start będzie sięgniecie po specjalistyczną literaturę, jaka pozwoli nam poznać reguły rządzące giełdą, zasady funkcjonowania, kalendarz makroekonomiczny, kluczowe pojęcia związane z inwestowaniem oraz szereg innych ważnych kwestii.

Wciągający materiał? Jeśli masz takie przekonanie, to tak samo wciągające treści przeczytasz także we wpisie (https://hydro.ioze.pl/realizacje/), który jest tutaj.

Gdy już poznamy podstawy, skorzystajmy z jednego z mnóstwa dostępnych w sieci symulatorów i zweryfikujmy swe umiejętności inwestując póki co wirtualne pieniądze. W taki sposób dowiemy się, w jaki sposób przeprowadzać podstawowe operacje, zorientujemy na co zwracać uwagę podczas wyboru spółek do portfela, a ponadto ocenimy poziom swoich umiejętności jak i intuicję.

giełda

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy już będziemy krok ten mieli zrealizowany, musowo zainteresujmy się serwisami internetowymi, jakie uruchomione zostały z myślą o inwestorach. Znajdziemy tam przeróżnego rodzaju analizy, rekomendacje, komentarze i mnóstwo innych podpowiedzi, jakie mogą nam ułatwić proces decyzyjny. Bardzo dobrym źródłem informacji są również fora dyskusyjne inwestorów. Warto się na nich pojawiać i systematycznie czytać interesujące nas wątki – nie tylko te o tytułach typu analizy forex poznaj dodatkowe informacje i analizy.

Dzięki tak szczegółowemu przygotowaniu i przetestowaniu swoich umiejętności w wirtualnym świecie giełdy, będziemy mogli podjąć nieporównywalnie bardziej świadomą decyzję dotyczącą podjęcia ryzyka jak i zainwestowania swoich środków finansowych. Pamiętajmy, że winny być to środki, których ewentualne utracenie nie wpłynie na komfort naszej egzystencji. Najgorszą z możliwych opcji jest lokowanie środków pochodzących z kredytu.

Comments are closed.