Jak wybrać właściwie konto bankowe dla Twojej firmy? Oto kilka wskazówek.

Jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą albo myślisz o otworzeniu firmy, wówczas zdecydowanie staniesz przede wszystkim przed kwestią tego, jakie konto firmowe będzie dla Ciebie najlepsze. To, w którym banku będziesz trzymał swoje pieniądze jest bardzo istotną kwestią z punktu widzenia niemal całej firmy. Jak więc dobrze wybrać i nie dać się nabić w butelkę? W współczesnych czasach konta firmowe oferuje niemal każdy bank. Nic w tym dziwnego – zwykle duże firmy mają o wiele więcej pieniędzy niż przeciętny Kowalski, co jest niezwykle korzystne dla banku, dlatego banki zwykle prześcigają się w proponowaniu coraz to nowych udogodnień dla klientów biznesowych wyłącznie po to, aby ich do siebie przyciągnąć.

bankomat

Autor: Tax Credits
Źródło: http://www.flickr.com
Największe rabaty i udogodnienia oferowane są zwykle nowym klientom – banki w ten sposób chcą ich do siebie przyciągnąć. Jeśli klient już otworzy konto w danym banku, oczywiście będzie mu ciężko z tego zrezygnować. Przelewanie pieniędzy na nowe rachunki, zakończenie starej umowy i obowiązek zawarcia nowej – to wszystko powoduje, że zazwyczaj pozostajemy przy starym banku, nawet jeśli już nie wszystkie proponowane przez niego warunki nam pasują. Jeżeli zatem jesteś nowym klientem i szukasz dla siebie konta firmowego, oczywiście możesz liczyć na spore zniżki i udogodnienia.

Czym się kierować wybierając konta firmowe? Przede wszystkim popytaj przyjaciół, w jakich bankach mają konta i czy są zadowoleni na przykład z obsługi – w przypadku jakichkolwiek kłopotów okazuje się to bardzo istotne. Sprawdź także, jak duże oprocentowanie środków zdeponowanych na rachunku firmowym oferuje bank oraz jakiego typu lokaty możesz założyć – .

Na dodatek upewnij się, czy bank daje możliwość zakładania subkont – to oczywiście bardzo ważne. Jeżeli masz większą firmę i dokonujesz mnóstwa przelewów, będzie to niezwykle wygodne. Negocjacje z bankami wcale nie będą prostym procesem, dlatego zdecydowanie powinieneś się wcześniej solidnie do nich przygotować. Pamiętaj, że im większą działalność prowadzisz, tym bardziej bank będzie pragnął Cię mieć u siebie – to daje znakomitą pozycję negocjacyjną. Jeżeli dobrze rozegrasz takie negocjacje, zdecydowanie będziesz mógł liczyć na naprawdę znakomite warunki.

Comments are closed.