Jaki produkt finansowy najlepiej sprawdzi się w powiększaniu małych kwot?

Na polskim rynku ciągle pojawiają się nowe, interesujące produkty finansowe. Oferty instytucji bankowych adresowane do osób, które intensywnie myślą o oszczędzaniu pieniędzy, są też coraz bardziej urozmaicone i coraz trudniej zorientować się w pierwszym odczuciu w ich plusach i minusach. W wyborze mogą pomóc portale finansowe zbierające i zestawiające propozycje albo liczne fora internetowe, na których produkty są komentowane.

finanse

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy także skorzystać z konsultacji z pracownikiem konkretnego banku, by uzyskać dużo danych o interesującym nas produkcie. Jednakże gdy nie chcemy podejmować ryzyka, warto skorzystać z usług sprawdzonych placówek bankowych, a uprzednio zasięgnąć opinii doradców finansowych. Czy lokata będzie bezpiecznym i pewnym sposobem na pomnożenie pieniędzy?

Sama opcja lokaty jest oczywista i zrozumiała – bank bierze na wyznaczony okres nasze fundusze, a po jego upływie zwraca je powiększone o wcześniej ustalone przez dwie strony odsetki. Właściwie nie ma w tym nic niezrozumiałego, lecz zawsze dobrze rozpracować temat niż potem żałować, że się temu nie poświęciło czasu. Jedną z najczęściej wybieranych pośród osób oszczędzających jest prosta lokata terminowa: wpłacamy bankowi pewną kwotę, gwarantując przy tym, że w uzgodnionym czasie pieniędzy tych nie wybierzemy. Po tym czasie bank wypłaci je nam z dodanymi odsetkami, których wysokość również jest ustalona przy zawieraniu umowy. Regulamin zwykle nie przewiduje dopłacania ani wypłacania kasy w czasie trwania lokaty, a wypłacenie całej sumy albo jakiejś jej części wcześniej, niż to zaznaczono w podpisanej umowie, wiąże się na ogół z utratą pewnej części albo wszystkich odsetek.

gotówka

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiste jest, że wysokość oprocentowania naszej lokaty jest zależne od czasu, na jaki powierzamy placówce nasze fundusze oraz o jakiej sumie w ogóle mówimy. W przypadku nowej lokaty Happy Idea Bank oferuje nam oprocentowanie wysokości 4% na lokacie trzymiesięcznej. Więcej na . Minimalna kwota, jaką wpłacamy to 1 000 złotych, maksimum – 10 000 złotych. Plusem jest to, że taką lokatę możemy założyć przez internet bez wymogu posiadania konta w tym banku i pozostania w nim na dłużej. Oferta jest tak przemyślana, bo kierowana jest do zupełnie nowych klientów banku.

Obojętne, jaki produkt z bogatej oferty bankowej wybierzemy, miejmy na uwadze to, by rozłożyć swoje oszczędności w kilku miejscach. Warto, aby nowy produkt finansowy, jakim jest lokata Happy Idea Bank, był jednym z nich, lecz niech na tym nie kończy się nasze inwestowanie. Tak jest zdecydowanie stabilniej.

Comments are closed.