Jaki produkt finansowy najlepiej sprawdzi się w powiększaniu małych kwot?

Na polskim rynku ciągle pojawiają się nowe, interesujące produkty finansowe. Oferty instytucji bankowych adresowane do osób, które intensywnie myślą o oszczędzaniu pieniędzy, są też coraz bardziej urozmaicone i coraz trudniej zorientować się w pierwszym odczuciu w ich plusach i minusach. W wyborze mogą pomóc portale finansowe zbierające i zestawiające propozycje albo liczne fora internetowe, na których produkty są komentowane.

finanse

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy także skorzystać z konsultacji z pracownikiem konkretnego banku, by uzyskać dużo danych o interesującym nas produkcie. Jednakże gdy nie chcemy podejmować ryzyka, warto skorzystać z usług sprawdzonych placówek bankowych, a uprzednio zasięgnąć opinii doradców finansowych. Czy lokata będzie bezpiecznym i pewnym sposobem na pomnożenie pieniędzy?

Sama opcja lokaty jest oczywista i zrozumiała – bank bierze na wyznaczony okres nasze fundusze, a po jego upływie zwraca je powiększone o wcześniej ustalone przez dwie strony odsetki. Właściwie nie ma w tym nic niezrozumiałego, lecz zawsze dobrze rozpracować temat niż potem żałować, że się temu nie poświęciło czasu.

Po przeczytaniu tego wpisu, polecam adwokat wrocław pozostałe wiadomości na prezentowany wątek, które będą nie mniej absorbujące.

Jedną z najczęściej wybieranych pośród osób oszczędzających jest prosta lokata terminowa: wpłacamy bankowi pewną kwotę, gwarantując przy tym, że w uzgodnionym czasie pieniędzy tych nie wybierzemy. Po tym czasie bank wypłaci je nam z dodanymi odsetkami, których wysokość również jest ustalona przy zawieraniu umowy. Regulamin zwykle nie przewiduje dopłacania ani wypłacania kasy w czasie trwania lokaty, a wypłacenie całej sumy albo jakiejś jej części wcześniej, niż to zaznaczono w podpisanej umowie, wiąże się na ogół z utratą pewnej części albo wszystkich odsetek.

gotówka

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiste jest, że wysokość oprocentowania naszej lokaty jest zależne od czasu, na jaki powierzamy placówce nasze fundusze oraz o jakiej sumie w ogóle mówimy. W przypadku nowej lokaty Happy Idea Bank oferuje nam oprocentowanie wysokości 4% na lokacie trzymiesięcznej. Więcej na . Minimalna kwota, jaką wpłacamy to 1 000 złotych, maksimum – 10 000 złotych. Plusem jest to, że taką lokatę możemy założyć przez internet bez wymogu posiadania konta w tym banku i pozostania w nim na dłużej. Oferta jest tak przemyślana, bo kierowana jest do zupełnie nowych klientów banku.

Obojętne, jaki produkt z bogatej oferty bankowej wybierzemy, miejmy na uwadze to, by rozłożyć swoje oszczędności w kilku miejscach. Warto, aby nowy produkt finansowy, jakim jest lokata Happy Idea Bank, był jednym z nich, lecz niech na tym nie kończy się nasze inwestowanie. Tak jest zdecydowanie stabilniej.

Comments are closed.