Jakie dolegliwości związane z kończynami dolnymi są najbardziej doskwierające? Czy możemy coś z nimi zrobić?

Tak właściwie najbardziej doceniamy swoje ciało, kiedy zaczyna coś w nim szwankować. Normalnie, kiedy czujemy się doskonale oraz nic nam nie dolega, to jakbyśmy byli znieczuleni. Nasze samopoczucie jest lepsze, nasze życie lepiej się układa oraz wszystko jest po naszej myśli. Jednakże, kiedy nadchodzą problemy, to trzeba pójść po odpowiednią pomoc, by znów poczuć radość życia. Jeżeli mowa o naszym ciele, to są obszary mniej oraz bardziej podatne na ból oraz kontuzje, bez wątpienia jednak niektóre problemy uniemożliwiają normalne funkcjonowanie, tak jest z pewnością z nogami.

po operacji kolana

Autor: toivo
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej w tego typu sytuacjach niezbędna jest artroskopia kolana. Jest to mało inwazyjna metoda diagnostyki i leczenia chorób stawów kolanowych. Polega na tym, że wprowadza się do kolana kamerę, dzięki czemu jest możliwe by sprawdzić wszelkie elementy stawu kolanowego. Przez drugi malutki otwór wprowadza się urządzenia artroskopowe, dzięki temu można naprawiać wszelkie uszkodzenia wewnątrz stawowe.

Po zabiegu kolano nie wymaga unieruchomienia, zaś na siedem dni zakładane są dwa szwy. Sam zabieg fotele spa nie zajmuje dużo czasu, wykonywany jest najczęściej w znieczuleniu ogólnym. Czasami natomiast wykonać trzeba bardziej zaawansowane zabiegi, jak rekonstrukcja kolana (). Więzadło krzyżowe przednie spaja piszczel z kością udową, przez to nie następuje przemieszczanie się piszczeli w przód. Istotne jest, żeby mechanizm taki działał przy różnym kącie w jakim kolano może się zginać. Najbardziej powszechną przyczyną natomiast jest skręcenie kolana, z pewnością zaś rzadziej uderzenie od tyłu w łydkę. Uraz doprowadza do powstania krwiaka w stawie (poczytaj więcej o endoptotezie).

RTG kolan

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej nie da się rozprostować kolana z powodu blokowania się kikuta więzadła pomiędzy kośćmi. Jest natomiast czasem tak, że dolegliwości nie są aż tak duże. Tak samo możemy powiedzieć o innego typu rekonstrukcjach, jak rekonstrukcja więzadła, bo przyczyny powstania skręcenia są podobne. Uszkodzenia takie powodują daleko postępującą niestabilność kończyn dolnych, to poważne schorzenie, jakie trzeba szybko wyleczyć. Jeżeli chodzi o różnego rodzaju schorzenia kończyn dolnych, to należą one do takich najbardziej niekomfortowych, które chcemy jak najszybciej wyleczyć. Dojście do wcześniejszej sprawności w tym wypadku to kwestia naszego wygodnego funkcjonowania.

Comments are closed.