Jakim sposobem szykownie podać niedzielny obiad?

Każdy z nas ma różne wspomnienie smaku niedzielnego obiadu. Po pewnym czasie przez całe życie bądź próbujemy tenże smak odtworzyć, bądź odszukać własny.
Podstawą nakrycia stołu jest obrus. Musi być po mistrzowsku wyprasowany i zwisać z każdej strony w przybliżeniu dwadzieścia cm.

ciastka z kokosem

Autor: Jenna Freese
Źródło: http://www.flickr.com
Odcień obrusiku jest opcjonalny chociaż trzeba pamiętać, że jeżeli serwis ekspresów do kawy saeco posiadamy we wzory to obrus powinien być gładki. Zaś gdy komplet naczyń stołowych jest jednostajnego koloru to obrusik można zakupić we wzór.

Zainteresował Cię nasz artykuł? Kliknij więc w poniższy link, dowiedz się również (https://taniawodka.pl/), czy następne notki też wydadzą Ci się zajmujące. Wierzymy, że tak.

Nie przesadzajmy w kolorach jak też wzorkach. Nie wybierajmy barw a także deseni jaskrawych. Zachowajmy we wszystkim ostrożność. Nieodzowną rzeczą na stole są naczynia ceramiczne z podgrzewaczem oraz serwetki, jakie stanowią tak fragment dekoracyjny jak i higieniczny. Na stole możemy ustawić kwiecia. Będzie to element ozdobny, lecz pamiętajmy, by znajdowały się w niskim wazonie, tak aby nie zasłaniały gości. Aby spotkanie nabrało błysku warto ustawić świece.

Jak już pięknie nakryliśmy stolik, to pora ustawić talerze, szkła, srebro stołowe wazy do zupy z podgrzewaczem itd. Oto kilka reguł w jaki sposób to zrobić: Srebro stołowe powinno być ułożone według kolejności zastosowania, poczynając od tych najdalej od talerzy, talerzyki głębokie stawiamy na talerzykach płaskich. Nóż leży nieopodal talerzy , widelec po lewej stronie ząbkami ku górze. Łyżka wgłębieniem do góry obok noża, łyżeczki przed talerzami. Liczba serwowanych potraw nie jest obligatoryjna to od nas zależy jak dużo dań zaserwujemy gościom.

Najodpowiedniej podać cztery czy pięć potraw. A jeżeli przyjęcie jest zwięzłe to nawet 3. garnki do gotowania na parze przydadzą ci się kiedy pragniesz by gotowane jarzyny zachowały żywe kolory.

Comments are closed.