Jeśli w naszym małżeństwie źle się sprawy mają, to trzeba udać się na terapię dla par

Dziś ludzie żyją szybko i w sposób mocno egoistyczny, wobec tego też nie mają sił do naprawiania związków.
Nadeszły takie czasy, że prościej jest skończyć związek i szukać czegoś innego, aniżeli chcieć rozwiązywać konflikty.

Chłopak przy komputerze

Autor: LibreCon Bilbao
Źródło: http://www.flickr.com

Ludzie stali się większymi egoistami, którzy przedkładają swoje potrzeby nad potrzeby innych. Stąd bierze się ludzka niechęć do ustępstw. Na to nakłada się szybkie życie, które sprawia, że pary nieczęsto spędzają ze sobą czas. I tak zwykle zaczyna się każdy kryzys. Od nas zależy, jak on się skończy. Można dać sobie spokój i każdy pójdzie w swoją stronę lub można walczyć o naszą miłość. Musimy podjąć trud oraz zapisać się na terapię. Tam pod obiektywnym okiem psychologa będziemy mieli możliwość powiedzieć, co leży nam na sercu. Jednak będziemy musieli wysłuchać również wersji drugiej strony. Terapeuta zadba o to, żeby podczas sesji nie było krzyków oraz wyzwisk. Jako ktoś z zewnątrz będzie miał świeże spojrzenie na konflikt i jego komentarze z reguły będą trafiać w same sedno. Terapia może trwać długo i powinniśmy zdawać sobie z tego sprawę.

Jeśli ten artykuł jest według Ciebie interesujący to sprawdź serwis pizza, w którym są tego typu informacje. One na pewno będą dla Ciebie przydatne.

Trzeba dać sobie czas. Porozumienie może tworzyć się w bólach, ale warto będzie podjąć ten wysiłek, zwłaszcza jeśli mamy dzieci i nie chcemy niszczyć rodziny. Nie zapominajmy, by na sesjach być szczerym, ale wypowiadać się z szacunkiem.

Trzeba dać również możliwość drugiej osobie, aby odpowiedziała na nasze oskarżenia. Tak rodzi się dialog, który jest fundamentem każdego trwałego związku. Możliwe że nauczymy się kłócić konstruktywnie.

Comments are closed.