Która z nas nie kocha słodyczy – to pytanie tylko retoryczne, gdyż za pyszne ciastka albo muffinki zawsze dałybyśmy się zabić

Muffinka nie była typowym polskim ciastkiem. Moda na te ładne ciasteczka przybyła do nas z Zachodu. W większości muffinki są czekoladowe, ale można także spotkać modyfikacje i na przykład skosztować wersję waniliową.

Jeśli ciasto (zobacz sweet cukiernia) jest prawidłowo upieczone, nie może być suche. Smaczna muffinka musi roztapiać się na podniebieniu – z tego oto powodu polubiły ją masy rodaków znad Wisły.
zielone szkoły w Bieszczadach

Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli pragniemy stać się perfekcyjną kucharką i upiec własnoręcznie muffinki, to trzeba najpierw kupić formy do muffinek. Nie jest to duży wydatek, a wybór jest potężny. Możemy na przykład nabyć papilotki do muffinek, czyli papierowe foremki, które są jednokrotnego użytku.

Intryguje Cię problematyka poruszana w tym artykule? Poznaj ponadto także inne zbliżone materiały – po prostu wejdź tutaj (http://www.tortytorty.pl/131-podklady-cienkie).

Po spałaszowaniu ciasteczka trafiają one do kosza. Z tej przyczyny zakupuje się je na ogół w dosyć dużych ilościach – na przykład 100 i więcej foremek. Papilotki do muffinek mają różne kolory i wzory, nawet wielkość może być czasami różna. Jeśli myślimy już o czymś bardziej profesjonalnym należy podumać nad tym czy nie przydałyby się nam duże formy do muffinek, w których jest możliwość za jednym zamachem piec od 6 do 12 ciasteczek. Formy te są najczęściej wyprodukowane z wysokojakościowej stali węglowej i będą służyć nam długi czas.

Warto od czasu do czasu poeksperymentować w kuchni i stworzyć swoją mini cukiernię, do której zaprosimy rodzinę i znajomych, aby ugościć ich własnymi ciastkami – na przykład czekoladowymi muffinkami.

Comments are closed.