Który grill ogrodowy nabyć. Co powinno się wiedzieć myśląc się na zakup?

Lato to okres grillowania i spędzania wolnych chwil na orzeźwiającym powietrzu. Wspólne grillowanie z kumplami i rodziną to znakomity sposób na zacieśnianie więzi oraz zachwycająca rozrywka. Mnogość jednostek wybiera grille przenośne, bowiem są one łatwe w transporcie, w związku z tym bez problemu można je zabrać ze sobą nad jezioro, na działkę albo też postawić w ogrodzie.

Na rynku odszukamy mnogość modeli grillów, jakie różnią się wieloma parametrami, wobec tego nie zawsze wiemy, jaki grill ogrodowy wybrać grill do ogrodu. Warto więc rzetelnie zapoznać się z typami grillów, jakie odnajdziemy w sklepach.

Jednym z nich jest grill węglowy, jaki można kupić za dość przystępną cenę. Grille węglowe mają często paleniska, które skonstruowane są z grubej blachy pomalowanej farbą ognioodporną . W sklepach odkryjemy także grille węglowe żeliwne. Grill ogrodowy węglowy posiada również pokrywę, która efektywnie ochrania potrawy przed wysuszeniem, oraz także wpływa na krótszy okres ich przyrządzania. Niektóre modele mają również popielnik oraz termometr.
Rozległym zainteresowaniem cieszą się grille gazowe, jakie rozpala się fenomenalnie szybko i bez trudu, nie trzeba też pilnować ognia, zaś smak potraw nie różni się od tych, przygotowanych w grillach węglowych. Wybierając grill (Polecamy grille na pellet) ogrodowy gazowy, powinniśmy wyłącznie pamiętać o napełnianiu butli gazem. Grille te są dosyć ciężkie, nieraz też sporo droższe od grillów węglowych, ponieważ ich konstrukcja jest znacznie bardziej złożona.
landszaft - kuchnia

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Następnym modelem są grille elektryczne, jakie są stosunkowo nieduże i nie zajmują niemało miejsca. Są bezproblemowe w używaniu i proste w czyszczeniu, nie potrzebują ani węgla, ani gazu, jedynie podłączenia do sieci elektrycznej.

Jeżeli grillujemy na zewnątrz, należy pomnieć o tym, by używać odpowiednich przedłużaczy poświęconych do stosowania na zewnątrz. Mają one dobrze zabezpieczone gniazda, chronione przed wilgocią.

Comments are closed.