Leki bez recepty jakie dobrze jest posiadać w domowej apteczce

W domowej apteczce, poza lekami wydawanymi na receptę, jakie stosujesz Ty czy ktoś z Twoich najbliższych, powinny znaleźć się następujące leki: przeciwbólowe, na przeziębienie, udrażniające nos, obniżające gorączkę, wykrztuśne, przeciwalergiczne, uspokajające, wykorzystywane przy zranieniach, gastryczne, preparaty witaminowe i podstawowe minerały, oraz oprócz tego termometr lekarski.

Jeżeli ból jest intensywny bądź mimo przyjmowania farmaceutyków utrzymuje się zbyt długo, nieodzownie odwiedź medyka, to on zadecyduje o dalszym leczeniu. W innych sytuacjach winny starczyć farmaceutyki przeciwbólowe osiągalne bez recepty.

Nie czekaj, zobacz tekst na witrynie (https://www.e-herbata.pl/herbaty-zolte-c-34.html), która też Cię zainteresuje. Znajdziesz tam m.in. informację o emocjonującej Cię tu tematyce.

Środków jest mnóstwo, jednak najczęściej zawierają jedną z trzech substancji walczących z bólem: kwas acetylosalicylowy, paracetamol, ibuprofen.

Lek na katar

Autor: http://pixabay.com
Źródło: http://pixabay.com

Przyjmując leki przeciwbólowe pamiętaj, żeby nie przekraczać zalecanych dawek dobowych. Jeśli jeden preparat nie działa, nim zastosujesz kolejny, zwróć uwagę, jaką niesie substancję znieczulającą a także zestaw go z medykamentem, który okazał się mało skuteczny. Jeżeli czynnik przeciwbólowy jest jednakowy, najprawdopodobniej tenże środek też nie rozwiąże twego kłopotu, a Ty możesz się narazić na niebezpieczeństwo nadużycia preparatu przeciwbólowego. Pamiętaj również, iż istnieją preparaty znieczulające dla dzieciaczków, jakich dozy, formy jak też smak zostały opracowane specjalnie z myślą o najmniejszych pacjentach.

W jaki sposób poprawnie przechowywać apteczkę? Apteczkę – flegamina przy przeziębieniu – jak też mieszczące się w niej środki przechowuj w ten sposób, żeby: nie uległy zepsuciu, nie nastąpiło przypadkowe spożycie (dla przykładu przez pociechy), nie można było pomylić panaceów. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wyodrębnienie specjalnej szuflady, w której znalazłaby się apteczka. Szafka winna znajdować się stosownie wysoko, aby dzieci nie miały do niej dojścia. Dobrze także, żeby była zamykana na klucz.

W większości wypadków apteczki umieszczamy w szufladach w toalecie bądź kuchni. Nie jest to najbardziej odpowiednie rozwiązanie. Duża wilgotność (łazienka) oraz wysoka temperatura (umywalnia jak też kuchnia), zdecydowanie nie sprzyjają magazynowaniu leków oraz środków opatrunkowych.

Pamiętaj także, aby przed użyciem środka z apteczki sprawdzić jego datę ważności oraz zgodność opakowania z jego zawartością.

Comments are closed.