Pragniesz wydać książkę? Przeczytaj, jak tego dokonać!

Sporo jest osób, które piszą do tak zwanej szuflady. Nierzadko świetne dzieła nie trafiają do rąk czytelników, ponieważ ich autorzy nie wiedzą, co zrobić, żeby ich książka została wydana. Okazuje się jednak, iż dzisiaj warto zatroszczyć się o spełnienie pisarskiego marzenia, ponieważ wydanie książki nie jest już tak trudne i drogie, jak w przeszłości.

księgarnia

Autor: Amy Aletheia Cahill
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli co najmniej raz przeszło Ci przez głowę pytanie, jak wydać książkę, oznacza to, że coś piszesz. Być może nawet piszesz ciekawie i udałoby Ci się przekonać do swojej twórczości szerokie grono wielbicieli czytania. Tego jednak nie sprawdzisz, dopóki nie wydasz swojej książki. Jak to zrobić? Pozostaje parę możliwości, każda z nich posiada oczywiście plusy i minusy i zanim podejmiemy decyzję, w jaki sposób sprawić, by książka została wydana, należy określić swoje możliwości finansowe, lecz także – zdolności marketingowe. Jedną z popularnych możliwości wydania książki jest wysłać ją do różnych wydawnictw. Duże wydawnictwa osobiście pokrywają koszty wydania i promocji, natomiast bardzo trudno jest wywalczyć ich uwagę, zwłaszcza osobom, których nazwisko nie jest jeszcze znane w branży. Większe szanse mają oni w niedużych wydawnictwach, tam natomiast najpowszechniej stosowaną formą współpracy jest współfinansowanie wydania książki przez pisarza. Jeżeli nie dysponujemy kilkoma tysiącami złotych, dobrze jest poczytać, jak wydać ebooka. To najszybszy i najłatwiejszy sposób na wydanie własnej książki, wiąże się jednak ze zwiększonym wysiłkiem, ponieważ należy samodzielnie przygotować okładkę, dokonać korekty i edycji tekstu, zadbać o promocję – .

czytnik ebooków

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wydać ebooka? Wystarczy wejść na stronę któregoś z wydawnictw wirtualnych, których w ostatnich latach powstało naprawdę dużo. Za symboliczną opłatą można skorzystać z fachowej pomocy grafika oraz edytora, w takiej sytuacji wystarczy na serwer wydawnictwa lub zobacz też: konferencje poznań księgarni wysłać plik tekstowy zawierający treść książki. Jeżeli postawimy na self-publishing, czyli całkowicie samodzielne przygotowanie ebooka, warto skorzystać ze specjalnych kreatorów online, prace przebiegają wówczas prędzej i sprawniej. Jeżeli natomiast jesteśmy zwolennikami papierowych książek, w witrynach dużych i mniejszych wydawnictw znajdziemy szczegółowe informacje na temat tego, jak wydać książkę. Dowiemy się, ile stron trzeba nadesłać oraz na jaki adres, jak przedstawiają się warunki ewentualnej współpracy i jak długo czeka się na decyzję wydawnictwa – jak można wydać ebooka.

Comments are closed.