Muffinki to najlepsza przekąska na każde przyjęcie. Przepisy na wyśmienite babeczki oraz sposoby ich ozdabiania

Jeżeli organizujemy w niedługim czasie przyjecie na pewno zastanawiamy się nad tym jakiego rodzaju przekąski przyrządzić dla naszych gości. Może być to trudne, bowiem każdy ma inne upodobania, jednakże istnieje coś, co z pewnością będzie smakowało każdemu. Są to przepyszne, domowej roboty muffinki.

ozdobne muffinki

Autor: www.ma-me.pl
Źródło: abcslubu.pl
Parę lat temu zdobyły wielką popularność, zarówno na przyjęciach dla dorosłych jak też dla dzieci. Dzięki temu, że możemy je przygotować na mnóstwo sposobów, są niezwykle uniwersalną przekąską na różnego typu imprezy. Możemy upiec muffinki wytrawne na przykład z serem albo pesto bądź zdecydować się na słodsze wersje. Najlepiej jest wykonać kilka ich rodzajów, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na istotniejszym etapem w czasie pieczenia muffinek jest mieszanie składników. Musimy zmieszać osobno składniki płynne jak również osobno składniki suche takie jak mąka albo cukier. Dopiero w finalnym etapie można je połączyć jak również wylać do formy. Gdy chodzi o foremki, dobre będą te, które można szybko wyczyścić jak również nie będą powodowały przypalania się naszych wyśmienitych babeczek.

Kiedy zdecydowaliśmy się na przygotowanie słodkich przekąsek, warto postawić na muffinki owocowe. Będzie to doskonałe rozwiązanie dla osób, które dbają o dietę i nie chcą spożywać przykładowo produktów, które zawierają czekoladę czy też lukier. Wspaniałym pomysłem będą na przykład muffinki z bakaliami, musimy jednak odpowiednio wykonać ciasto, żeby wszystkie bakalie nie opadły na dno muffinki. Smaczne będą również muffinki z bananami oraz czekoladą.

Zobacz obfite w treść przydatne notatki (https://www.gaster-sol.pl/pl/o-soli/historia-soli), posiadające potrzebne informacje na omawiany wątek – kliknij więc tu oraz zgłąb wiadomości, które Cię ciekawią.

Dodatkowo możemy ozdobić je w niebanalny sposób. Udekorowane muffinki na pewno spodobają się gościom. Możemy je ozdabiać kremem albo owocami, tworząc interesujące kształty. Przepis na muffinki jest niezwykle prosty i rzadko się zdarza, aby komuś ten wypiek się nie udał. Dlatego własnie warto samodzielnie spróbować je przyrządzić i zaskoczyć gości smakowitym poczęstunkiem.

dzieci

Autor: Tzuhsun Hsu
Źródło: http://www.flickr.com
Niezależnie od tego czy preferujemy muffinki w wersji wytrawnej czy może te, które są pełne słodkości, warto zrobić dla nich miejsce w swoim imprezowym menu. Są niezwykle uniwersalne i nie ma nikogo, kto by ich nie uwielbiał- przy okazji są niezwykle proste w przygotowaniu – odsyłam tutaj.

Comments are closed.