Najkorzystniejsza reklama zewnętrzna – zalety reklamy z podświetleniem LED

Reklama nie bez powodu zwana jest dźwignią handlu. Sprawnie przeprowadzona kampania, jest gwarantem sukcesu. Niemal niemożliwe jest sprzedanie produktu bez zareklamowania jej. Znamy przeróżny rodzaje reklamy. Niezwykle popularnym kanałem jest obecnie Internet. Dzieje się tak dlatego, że koszty nie są wysokie.

IDEAMO - murale

Autor: 7 w d
Źródło: http://www.flickr.com

Powinno się jednak wspomnieć, że chociaż Internet jest bardzo popularny nie ma takiego zasięgu, jak np. outdoor, to znaczy plakaty, billboardy czy reklama świetlna. Outdoor jest jedną z najstarszych form reklamy i – jak dotychczas – najbardziej skuteczną. Poza tym reklama zewnętrzna nie jest tak droga, jak ta emitowana w telewizji czy radiu. Niewątpliwie wyróżniona tutaj forma zareklamowania ma swoje minusy i jedną z nich jest na pewno ograniczona widoczność billboardów po zmroku oraz podczas złych warunków atmosferycznych (ideamo.pl/un-portfolio/ilustracje). Pomocnym rozstrzygnięciem będzie reklama podświetlana LED. Dlaczego proponowany jest akurat ten typ? Gdyż podświetlanie LED ma wiele plusów, które sprawiają, że staje się to najlepszym sposobem reklamowania produktów i usług. Przede wszystkim widoczność jest bardzo dobra, zarówno w nocy, jak i podczas złych warunków atmosferycznych. Bardzo istotne jest to, że reklama świetlna led nie sprawia, że potencjalny klient zostaje oślepiony światłem. Zdecydowanie ułatwia to odbiór przekazu. Dodatkowo dobre podświetlenie Led na pewno przyciągnie wzrok, więc osoba przechodząca obok podświetlenia bez problemu zauważy reklamę. Wydawać by się mogło, że reklama świetlna LED wiąże się z wysokimi kosztami, jednak podświetlanie LED niezwykle oszczędza energię elektryczną. Dodatkowo diody LED świecą przez bardzo długi (windykacja terenowa) czas, dzięki czemu wymiana następuje bardzo rzadko. Żarówki te są także dobre dla środowiska naturalnego, gdyż do ich wyprodukowania nie używa się rtęci. Lampy dostępne są w niemal wszystkich kolorach, dlatego też tworzenie ciekawych banerów nie jest najmniejszym problemem. Plakaty czy też billboardy są bardzo skuteczne, gdyż mają bardzo szerokie grono potencjalnych klientów. Dodatkowo tzw. murale to najskuteczniejszy sposób, by bardzo szybko przekazać wiadomości, np. o promocjach i interesujących ofertach (ideamo.pl/). Należy jednak pamiętać, że człowiek spogląda na reklamę jedynie przez chwilę, więc musi mieć ona jasny przekaz, a przede wszystkim krótki, ponieważ zbyt duża ilość słów do przeczytania sprawi, że nikt nie zapozna się z całością treści.

Reklama ledowa

Autor: clry2
Źródło: http://www.flickr.com

Podświetlanie LED w dodatku skupi uwagę na przekazie i będzie pomocne w nocy oraz podczas złych warunków atmosferycznych. Warto zainwestować w tego rodzaju reklamę. Nie generuje wysokich kosztów, a jest naprawdę skuteczna. Na pewno przyniesie wyłącznie korzyści dla całego przedsiębiorstwa.

Comments are closed.