Nowe techniki zaparzania kawy.

Tradycja spożywania czarnego naparu rozpowszechniała się w naszym państwie bardzo ociężale. Może wydawać się to teraz dla nas
szokujące, ale za czasów Jana Andrzeja Morsztyna była uważana za odwar wart tylko najgorszych potępieńców.

Za pierwszego historycznego smakosza aromatycznego naparu musimy przyjąć władcę Polski Jana III Sobieskiego.

Jeżeli chcesz poszerzyć swą znajomość rzeczy w tym zakresie, to czytaj tu cukiernia sweet home legionowo kolejne wiadomości. Wystarczy kliknąć w poniższy link.

Zachwycony czarnym naparem król w rozbudowanej korespondencji do Marysieńki,swej lubej, opisywał, że niewypowiedzianie ceni jej smak i parzył jedynie tę najlepszego rodzaju.Doradzał również, żeby na dworze zawsze było świeże mleko, które nadaje delikatność i słodycz lekko kwaśnemu naparowi . Nic dziwnego, że przez wieki kawa kawy ziarniste nie była rozpowszechniony, wszak importowany był z Turcji. Jak wiadomo, Rzeczpospolita Obojga Narodów była przedmurzem wiary w Jezusa, w takim razie napój sprowadzany z kraju Turków kojarzył się z trucizną przeciwko chrześcijanom.

Dziś czarny napar łączy się nam z ciepłym, leniwym wieczorem, z przerwą w kawiarence lub romantyczną randką. Częściej także łączymy ten napar z włoskimi miasteczkami, z porankiem przy pączku z widokiem na wieżę Eiffla. Jak nietrudno stwierdzić, przywodzi ona na myśl radosne skojarzenia, z tego powodu też coraz więcej ludzi otwiera własne małe kawiarenki, a nawet palarnie kawy by raczyć nas unikalnymi kombinacjami owych czarnych ziaren, odkrywając przed klientami ich nowe oblicza i smaki.

Kawa w filiżance

Autor: VillageHero
Źródło: http://www.flickr.com
Istotnym zatem składnikiem jest idealna kawa do gastronomii. Istnieje kilkaset firm oferujących sprzedaż własnych mieszanek, jak i mieszanek znanych marek ze wszystkich części świata.

Przy doborze idealnego rodzaju pomogą debiutantom znawcy, którzy po wnikliwej ekspertyzie pomogą nam odnieść sukces. Firmy sprzedające ziarna dla kawiarni, proponują także szkolenia dla baristów i wyposażenie w profesjonalne ekspresy.

Ostatnio popularność zyskują alternatywne metody parzenia czarnego naparu, które nadają mu odmienny, świeży smak i aromat. Na przykład parząc zmielone ziarna w aeropressie otrzymamy pyszny, kompleksowy, naturalnie słodki, a jednocześnie delikatny napój, który jest czysty w smaku i nie wymaga żadnych dodatków. Wszystko to przyrządzone ręcznie przez baristę na naszych oczach.

Dodając różne rodzaje parzenia ziaren do swojej oferty możemy zyskać nowych fanów picia tego czarnego napoju oraz powiększyć grono stałych klientów. Najważniejszym dziś, przy rozkwicie rynku kawiarnianego jest oferowanie ziaren najwyższej jakości, a te nowatorskie metody pomogą nam uzyskać świeże i naturalne smaki.

Comments are closed.