Parę przydatnych wskazówek w temacie tego, jak wybrać tort na uroczystość weselną

Podczas weselnych przygotowań nie można zapomnieć o torcie. Jest on bardzo ważnym elementem uroczystości, i sporo par szuka tu naprawdę dużej oryginalności. Bowiem o ile w przypadku standardowego menu należy być ostrożnym, tak aby wszystkim pasowało, o tyle w przypadku tortu można sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa. Szczególnie jeżeli ktoś ma niebanalny pomysł i uda mu się znaleźć cukiernika, jaki ten pomysł będzie w stanie zrealizować. W przypadku tortów weselnych najważniejszy będzie ich wygląd.

Kiedy o północy pojawi się na sali wysokie na kilkadziesiąt centymetrów dzieło cukierniczej sztuki, z niezwykłymi dekoracjami, z pewnością zrobi to większe wrażenie, niż klasyczne okrągłe torty z lukrem na wierzchu i paroma kwiatkami. Obecnie moda ślubna wręcz wymaga, aby zadziwić weselnych gości swoim tortem, stąd też jest tak dużo zapotrzebowania na cukierników, jacy potrafią robić takie torty. A jeszcze korzystniej będzie, jeżeli ślubny tort nie tylko doskonale będzie się prezentował, ale tak samo smakował.

tort

Autor: Dan Cake Polonia
Źródło: Dan Cake Polonia

Najważniejsze podczas zamawiania tortu – tort-artystyczny.pl/ jest wyszukanie odpowiedniego wykonawcy – przeczytaj na stronie. Każdy z nich może mieć swój własny styl dekorowania i pieczenia, i wyroby każdego z nich smakować mogą odmiennie. Warto zanim się podejmie ostateczną decyzję zobaczyć kilka miejsc, przez co będzie się mieć rozeznanie i wybór będzie łatwiejszy. Obecna moda podąża w stronę coraz większej liczby pięter, wielu parom już trzy nie wystarczają i wybierają wersję pięciopiętrowe. Przy dużych weselach faktycznie taki tortowi (polecamy rzuć okiem) może się sprawdzać, lecz na małych rodzinnych przyjęciach lepiej jednak postawić na coś mniejszego.

Pomimo tego, że wiele par stawia przede wszystkim na wygląd, to jednak o smaku również trzeba pamiętać. Należy unikać ciężkich, bardzo słodkich mas, zdecydowanie lepiej zamiast nich będzie się sprawdzać delikatna bita śmietana. Jeśli takie możliwości będą, to można zdecydować się na tort mający kilka smaków. Dzięki temu nie powinno być problemów, że jakiś smak komuś nie będzie pasował, to z pewnością jakiś odpowiedni dla siebie znajdzie.

Comments are closed.