Piosenki wiecznie żywe i nadal często słuchane przez fanów

Pomimo tego, że dookoła wszędzie atakuje nas popkultura, nijakie piosenki śpiewane przez wykonawców jednej płyty, to wiele osób chętnie słucha starszych przebojów, skomponowanych kilkadziesiąt lat temu. Pomimo tego, że ich twórcy już dawno nie żyją albo odpuścili kontynuowanie muzycznej kariery, to ich utwory są wiecznie żywe i nadal chętnie słuchane przez wiele osób.

muzyka

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Gdy w 1965 roku w przypadkowy sposób spotkało się dwóch studentów szkoły filmowej nikt nie miał świadomości, że będzie to początek jednej z najbardziej znanych grup rockowych w historii. W ciągu paru lat, do chwili przedwczesnego zgonu jej lidera, Jimma Morrisona kapela przygotowała parę płyt, w tym kilka piosenek znanych w większości krajów. Do dzisiejszego dnia utwory takie jak Alabama Song albo People Are Strange wywołują dreszczyk emocji podczas ich odsłuchiwania, a firmy fonograficzne co pewien czas wydają kolejne albumy z największymi utworami kapeli.

W tym samym 1965 roku powstał najsłynniejszy zespół w historii rocka, mianowicie kapela Pink Floyd. Trzech przyszłych architektów, czyli Rick Wright, Roger Waters oraz Nick Mason zdecydowali się na wspólne granie, a podczas jednego z koncertów zostali dostrzeżeni przez Petera Jennera, który później stał się ich managerem. Niezwykle szybko zespół został rozpoznawalny na rynku muzycznym w londynie, a z czasem jego opinia szybko wyszła poza Londyn i Anglię, a podsumowaniem tego zostało podpisanie umowy kontraktowej z wytwórnią płytową i wydanie pierwszej płyty, która odniosła ogromną popularność.

muzyk

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejne wydania mogły być tylko lepsze, piosenki z nich uzyskiwały szczyty list przebojów i utrzymywały się na nich długimi miesiącami. Niestety kłótnie między członkami grupy, kłopoty z narkotykami i alkoholem sprawiły, że kolejna część historii Pink Floyd jest bardzo burzliwa. Pewna grupa członków kapeli postanowiła odejść z zespołu, przyszły również problemy z finansowymi oszustwami. Po sprzedaniu prawa do Pink Floyd przez byłego członka muzycy nagrali jeszcze kilka płyt po czym w niespodziewany sposób zawiesili działalność muzyczną.

To jest bardzo absorbująca problematyka i dobrze byłoby ją przeanalizować dokładniej, zatem bez zwłoki przeczytaj szczegóły pod adresem (https://ocelio.pl/maki-bezglutenowe), który znajduje się tutaj.

Wielbiciele długo czekali na pojawienie się jeszcze jednej płyty, okazało się jednak, że muszą im wystarczyć te, które zostały nagrane do tej pory.

Comments are closed.