Pizza- komu zawdzięcza tak dużą sławę?

Pizza to jedna z najlepszych dań, jaka pociąga nas jako odskocznia od powszechnej zdrowej diety. Obowiązkowi obywatele którzy przestrzegają diety przez 6 dni w tygodniu, siódmego dnia siadają do stołu i z lubością delektują się gigantycznym kawałkiem pizzy ze Szczecina. Większa część zauważa pizzę jako złe i niezdrowe jedzenie, które może zakłócić własne dokonania odchudzające.

Pizza

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Wielu z nas opuszcza pizzę na dni, w które zasady diety bywają chwilowo zawieszone. Wówczas do jadłospisu wkradają się fast foody. Nie zagłębiając się w inne dania, można oznajmić, że pizza wcale nie powinna być rozważana na równi z fast foodami, nie musi być niezdrowa. Toteż należałoby powiedzieć że pizza może być się, pełnowartościowym i wybornym pokarmem, szczególnie ta ze Szczecina – czytaj więcej. Bary prędkiej obsługi na już dawno zrobiły karierę w Ameryce. Niemniej już i u nas, ze względu na prędkie tempo życia i narastający konsumpcjonizm, jadło rodzaju fast food zyskuje coraz to większą sławę. Bez mała na każdym narożniku ulicy można odnaleźć budkę, w której serwowane są fast foody. Dawno nie wypadało afiszować się po ulicy i sycić głód.

Obecnie nikogo nie zadziwia widok ludzi pędzących do pracy z kąskiem pizzy lub hamburgera w dłonie. Powodzenie jadła fast food wypływa szczególnie z szybkości obsługi, bo nie mamy czasu na to, ażeby spokojnie przysiąść, złożyć zamówienie na danie, zaczekać i zjeść, a fast food doskonale rozstrzyga tę sytuację, Wartości pożywienia są przekonujące, bo hamburgery, hot dogi kebaby są sporo bardziej opłacalne niż większa część potraw serwowanych w lokalach – poznaj przykładowe menu. Wrażenia sytości, bo bułka z mięsem na dłużej zaspokaja głód, jak również smaku jedzenia, nie ukrywamy, że pokarm typu fast food nam smakuje. Na pewno, nie ma nic złego w hamburgerze czy kawałku pizzy, jeżeli są one jedzone przemyślanie i z umiarem – raz, dwa razy w miesiącu. W dniu, gdy po nie sięgamy, zadbajmy jednak o to, by inne kolacje zawierały jarzyny, owoce, ryby i nabiał.

Comments are closed.