Plusy i minusy nauki rosyjskiego. Sprawdzone newsy

Jeszcze jakiś czas temu w naszym kraju niechętnie uczyliśmy się języka naszych wschodnich sąsiadów. Było to rzecz jasna spowodowane sytuacją polityczną. Z uwagi na to, że język rosyjski był w każdej szkole obowiązkowy, został prędko znienawidzony, jako język wroga narodowego. Z kolei, to właśnie jego znajomość zapewniała zrobienie wielkiej kariery we wszystkich krajach Bloku Wschodniego.

A przez cały ten czas lekceważyliśmy języki naszych innych słowiańskich pobratymców. Ukraiński czy białoruski były dla nas tylko odmianą rosyjskiego i nie mieliśmy w zwyczaju brać ich na poważnie, zwłaszcza, że mówiąc tylko po rosyjsku można się było swobodnie dogadać na obszarze całego Związku Radzieckiego.

Jak? Możesz chociażby tłumaczyć rodzime strony internetowe – lub na odwrót. Rosyjskojęzyczny Internet to naprawdę wielu użytkowników, którzy ciągle się bogacą. Choć tak czy siak należy porządnie podejść do tematu wejścia do rosyjskiego Internetu, bo to stosunkowo skomplikowane. Możemy również na ten przykład pisać artykuły po rosyjsku. Jeżeli będą solidne, zapewne będziemy mieć nabywców. Jednakowoż akurat w przypadku języka rosyjskiego najgrubszą kasę mamy możliwość uzyskać na tłumaczeniach. Wiem co piszę, bo przecież sam jestem tłumaczem języka rosyjskiego – .

książka ukraińska

Autor: felixum8888
Źródło: http://www.flickr.com

A przecież język ukraiński ma wspaniałą historię, również piśmienniczą. Nasi sąsiedzi zza Buga mają swoich wspaniałych poetów narodowych i mistrzów literackich, dlatego błędem jest wrzucanie go do jednego wora z językiem rosyjskim.

Zwłaszcza tłumacz przysięgły języka rosyjskiego Warszawa ma okazję zarobić spore pieniądze. W wielkim błędzie są tacy ludzie, którzy uważają, że filologia rosyjska nie może dać sporych pieniędzy. Oczywiście nie jestem jakimś krezusem finansowym, lecz prawda jest taka, iż profesjonalny filolog, który uwielbia swój zawód, a więc pracuje do późnych godzin, jest w stanie sporo zarobić. Mam ogromną nadzieję, że trochę przekonałem Ciebie. Chociaż tak czy siak to Twój wybór.

Uroda języka ukraińskiego to nie jedyny powód, by się go uczyć.

Kliknij ten odsyłacz oraz zobacz więcej outsourcing dyrektora finansowego dokładniejszych wiadomości odnoszących się do prezentowanego tutaj tematu. Na pewno jest on niezwykle emocjonujący.

Ze względu na to, że jesteśmy z Ukraińcami sąsiadami, rozwija się nasza relacja w dziedzinie ekonomicznej, jak również kulturalnej. Zakłada się liczne wspólne instytucje oraz wydarzenia. Nasi biznesmeni robią z partnerami z Ukrainy mnóstwo opłacalnych interesów. Dlatego tak potrzebna jest znajomość tego języka. Jeśli chcemy robić biznes z Ukrainą, powinniśmy potraktować ją jak poważnego partnera, któremu należy się szacunek – na blogu autora.

Dlatego tłumaczenia rosyjski są teraz bardzo potrzebną usługą w tym środowisku. Mnóstwo firm, kompletując oferty dla swoich kontrahentów zza wschodniej granicy, jest zmuszona skorzystać z usług doświadczonego specjalisty, za które dobrze płacą. Dlatego tłumacz języka rosyjskiego ma teraz mnóstwo pracy. Jest to z pewnością bardzo przyszłościowy zawód i warto się kształcić w tym kierunku. Oczywiście, wymaga on wielkiego nakładu mozolnej i systematycznej pracy, ale z pewnością ten wysiłek szybko się opłaci. Najgorsze są początkowe kroki, kiedy trzeba przebić się przez konkurencję i pozyskać stałych klientów. Tłumacz, który zdoła wyrobić sobie uznanie w tej branży, jest w stanie dyktować własne warunki i ustalać dowolne stawki.

Comments are closed.