Polacy w Wielkiej Brytanii

Mimo życia w rozmaitych punktach, częstokroć trudnych przeżyciach w naszym rodzinnym kraju, zapisany jest w nich fakt bycia Polakami.

Wielka Brytania

Autor: Tilemahos Efthimiadis
Źródło: http://www.flickr.com

Składniki oddziałujące na modelowanie świadomości etnicznej są wielorakie. najważniejszy jest język, który chcą kultywować dzięki zgromadzeniom polonijnym. Popularność Wielkiej Brytanii wśród polskich uchodźców połączona jest nie wyłącznie z atrakcyjnością czynników finansowych, lecz także z przyjacielską kulturą (język angielski, tolerancyjne społeczeństwo wielonarodowe), miejscem geograficznym wysp dodatkowo małymi cenami podróży z Polski do Wielkiej Brytanii. To poprzednie, a też przyjazna polityka wizowa połączona z uczestnictwem w Unii Europejskiej, czynią Anglię kierunkiem o wiele chętniej wybieranym aniżeli choćby Stany Zjednoczone, atrakcyjne przecież wśród wyjeżdżających Polaków jeszcze nie tak dawno temu.

Rozstrzygającym i najbardziej ewidentnym powodem są bez wątpienia finanse, oraz chęćzaznania lepszego bytu. Z wyjątkiem szukania pracy Polacy wyruszają za granicę w celu uzyskania wykształcenia albo emigrują z kraju za bliskimi lub za miłością.

Interesują Cię przeróżnego typu inne newsy? To świetnie, ponieważ masz szansę wejść na nową stronę i tam przeanalizować szczegółowe wątki.

Mieszkanie na obczyźnie, utęsknienie za rodziną mogłoby być nie do zniesienia, gdyby nie polonia w [UK.

Czerwony autobus

Autor: Graham Richardson
Źródło: http://www.flickr.com

Nadzwyczaj często bywa, że samotna osoba oczywiście tam znajduje swoją miłość. Zamierzają się pobrać i zostać w Anglii, dlatego że w tamtym miejscu mają okazję na łatwiejszy start (serwis, który w tym pomaga to dla przykładu: Polacy na terytorium UK).

Jest tam bardzo dużo polskich sklepików i szkół, które sprawiają, że nie czują się tak wyobcowani. Pociechy mają możliwość pobierać nauki w polskich placówkach edukacyjnych, a wspólne posiłki jeść wykonane ze towarów nabywanych w polskich sklepikach. Całe rodziny spotykają się z pozostałymi przez polonię w UK, mają szansę pogadać w swojskim języku. Mają możliwość razem wspominać życie w Polsce, wymienić się nowinami i razem spędzić czas.

Polonia w Anglii ogromnie się rozszerza. Bardzo wielu ludzi postanowiło na dłużej zostać na wyspach. Za sprawą mozolnej ciężkiej pracy i uporu zrobili olbrzymią karierę, a do ojczyzny przybywają wyłącznie na urlop lub w odwiedziny do przyjaciół.

Comments are closed.