Pożądane efekty masaży

Masaż leczniczy polegający na wykorzystywaniu dotyku w celu uczynienia afektu odprężenia i wyśmienitego nastroju. Masaż leczniczy wspiera się na technikach masażu klasycznego. Stosuje się go dla złagodzenia sztywności, naciągnięcia i bólu mięśni, zalecany zwłaszcza sportowcom.

W masażach leczniczych wykorzystuje się specyficzne metody wykorzystywane w terapii manualnej. Masaże lecznicze (Centrum Nature – sprawdź) zapewniają szczególnie pozytywne efekty w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa, ograniczeń ruchomości stawów, zakłóceń krążenia długotrwałych stanów zapalnych stawów, mięśni, ścięgien więzadeł i torebek stawowych, również schorzeń reumatoidalnych i zwyrodnieniowych.

Gabinet masażu

Autor: CA Dept of Insurance
Źródło: http://www.flickr.com

Masaże lecznicze to znane od tysiącleci bodźce fizykalne, jakie aktywują zbawienny wpływ na cały ustrój. Wykorzystując techniki masażu klasycznego oraz techniki leczenia manualnego można wykonać zabiegi lecznicze dostosowane do wskazań leczniczych, jakie ustala lekarz (sprawdź ten gabinet dentysty i stomatologa) prowadzący, również ukierunkowane na zdobycie korzystnego efektu terapeutycznego. Masaże lecznicze z Warszawy robione są przy użyciu dłoni masażysty, co umożliwia ocenę reaktywności masowanych tkanek. Dłonie masażysty są bezkonkurencyjnym sprzętem służącym do dozowania stosownych technik masażu leczniczego. Stosuje on siłę nacisku i typ techniki w zależności od masowanej okolicy i predyspozycji masowanego. Prawidłowy masaż leczniczy wykonuje się partiami i tylko wtedy można spodziewać się jego uzdrawiającego działania. Gdy zabieg ten zrealizowany jest wyłącznie jeden raz, będzie on miał wpływ jedynie ochronne.

Masaże lecznicze dają wiele potrzebnych efektów. Redukują napięcie mięśniowe, działając tym samym przeciwbólowo i rozluźniająco, aktywują też regenerację mięśni, a również regulują ich elastyczność. Wpływają też pozytywnie na wizerunek skóry, polepszają krążenie. Masaże lecznicze wywierają też działanie na układ nerwowy za pośrednictwem okrężnych włókien czuciowych i w zależności od nasilenia stosowanych technik, może działać pobudzająco, bądź uspokajająco.

Comments are closed.