Poznaj plusy i minusy zawodu statysty

Statystowanie może się stać przecudowną przygodą dla wszystkich, którzy chcą poznać atmosferę planu zdjęciowego albo swych ulubionych aktorów.
Z czym jednakże związana jest tego rodzaju praca? Czy damy radę się z utrzymać z takiego zajęcia? Na czym będzie polegać zajęcie statysty? Wyobraź sobie film, w jakim nie ma statystów.

Aktorzy siedzą w opustoszałej kawiarni, przechadzają się po opustoszałych uliczkach, w urzędach nie będzie kolejek, w ambulatoriach dostrzec można wyłącznie personel. Wyobraź sobie też telewizyjne programy, w których zamiast widowni zauważamy rząd pustych krzeseł. Być może ów obraz da nam świadomość, jak ważne są te osoby. Statystów możemy określić „tłem”. Występują w filmach, reklamach czy też jako publika w telewizyjnych programach. To dzięki nim filmowy plan nie jest pusty i nie składa się jedynie z kluczowych aktorów.
kontrola dostępu i bramki obrotowe

Autor: Tim Adams
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy chcemy zarobić na życie wyłącznie dzięki takiemu zajęciu, możemy mieć z tym niebagatelny problem. Trzeba przyznać, że za tę pracę statysta nie dostaje ogromnych sum. Większa część osób, które decydują się na tenże udział w filmach, robi to bardziej z chęci zapoznania aktorów, klimatu planu itd. Zawód statysty powinniśmy zatem potraktować raczej jako ciekawe zajęcie, za które otrzymujemy dodatkowe uposażenie, nie zaś jako pracę w pełnym etacie.

Wiedz, że masz możliwość znaleźć informacje na przedstawiany temat, zatem kliknij w odsyłacz oraz przeczytaj tu wiadomości, które są Ci potrzebne.

Statystą może być właściwie każdy. Nieistotne jest wykształcenie, kursy czy wiek.

Potrzebni bywają wszyscy – młodsi, starsi, o każdym wariancie urody. Wystarczy zapisać się w agencji po czym oczekiwać na swój czas. Zapisów możesz dokonać osobiście czy też przez internet. Pamiętajmy o zamieszczeniu swej aktualnej fotografii.

Comments are closed.