Przydatne medyczne akcesoria po operacji

Bywa, że nawet nie mamy pojęcia ile istnieje produktów, które są w stanie nam pomóc przetrwać ciężki czas po operacji. Do takich produktów na pewno należy pas brzuszny, który bardzo dobrze sprawdzi się po operacjach jamy brzusznej jak też, kiedy posiadamy problem z rwą kulszową albo w sytuacji, kiedy nie można doprowadzić do powiększenia się przepukliny brzusznej.

Oczywiście najlepiej by takowy pas był zalecony nam przez lekarza, ale jeśli lekarz nic o takim pasie nam nie wspominał, to dobrze samemu spytać, czy w naszym przypadku nie będzie to najlepsze rozwiązanie. Taki pas jest w stanie pomóc nam, jednak trzeba pamiętać, że nie można go ubierać gdy mamy jakieś rany albo uszkodzoną skórę. Pas nie zatrzyma dopływu powietrza, więc jest czymś w rodzaju drugiej skóry, tak, więc nie trzeba się martwić, że nasza skóra na tym ucierpi. Pamiętajmy jednak, by przeczytać instrukcję obsługi i funkcjonować według podanych na niej wskazówek – pas brzuszny w ofercie MedicPol.

By nie doszło do powstawania odleżyn

materac bąbelkowy

W życiu zdarza się różnie, czasem musimy opiekować się starszym członkiem rodziny, a zdarza się, że i osoba młoda będzie musiała sporo czasu spędzić będąc w łóżku. W takiej sytuacji łatwo o odleżyny. Ale możemy zakupić materac bąbelkowy, który pomoże zapobiegać takiemu kłopotowi. Taki materac bąbelkowy kładzie się na łóżko (zobacz także: łóżko rehabilitacyjne wypożyczalnia wrocław) i zakryć go prześcieradłem. Przez pompę podłączoną do materaca, co chwila zmienia się ciśnienie w różnych miejscach materaca, a co za tym idzie ciało osoby leżącej nie ma styczności ciągle z podłożem. Dzięki temu, że ciśnienie się zmienia, automatycznie stale zmienia się nacisk ciała na materac, a to sprawia, że na ciele nie pojawiają się odleżyny. W przypadku człowieka obłożnie chorego brak odleżyn to ogromny plus, bo w innym wypadku byłaby to następna siermiężna praca przy takiej osobie. Nie dość, że trudno się pracuje przy ludziach, którzy nie mogą podnieść z łóżka, to odleżyny okażą się faktycznie dużym utrapieniem i dla osoby leżącej i dla człowieka, który się tą osobą zajmuje. Tak, więc naprawdę dobrze inwestować w taki materac bąbelkowy pneumatyczny, zmiennociśnieniowy, bo on faktycznie daje komfort opieki nad chorym człowiekiem. Oczywiście jest to duży koszt, ale naprawdę warto za takowy produkt zapłacić. Nawet jeżeli odleżyny się już są, to z czasem się je zaleczy i nie zaczną powstawać kolejne.

Comments are closed.