Rodzaje kieliszków

W handlu mamy gigantyczny wybór szkła. Nic więc zadziwiającego, że wielu ludzi nie ma wiedzy co a także w jakim szkle serwować.
Gdy zależy nam na zrobieniu należytego wrażenia na biesiadnikach trzeba mieć kompletny komplet wysokiej próby szkła.

śniadanie

Autor: Katherine Lim
Źródło: http://www.flickr.com
Co i w jaki sposób serwować? Należy także wiedzieć, że podawane szkło powinno być absolutnie czyste, po umyciu nie pozostawiamy szkła do wyschnięcia, lecz wycieramy do sucha mięciutką ścierką. Najlepiej także nie dotykać kieliszków gołą dłonią, by nie pozostawić nieładnych odcisków palców. Jeśli chodzi o kieliszki do wódki istnieje parę rodzajów kieliszków określonych na ów trunek, jedne posiadają nóżkę, inne nie i nazywane są shotami. Zależnie od modelu podczas picia trzymamy za nóżkę albo za gruby spód. W szkłach, jakie mają nóżki powinniśmy serwować wódki czyste jak też gatunkowe, natomiast w kieliszkach bez nóżek podajemy tylko czyste wódki. Ponadto, czystą wódkę powinno podawać się zamrożoną, na dodatek można także zmrozić szkła, z kolei wódkę gatunkową – w pokojowej temperaturze. Szkło trzeba napełnić w taki sposób, by do rąbka pozostało od 3 do 5 milimetrów.

Jeśli przeglądasz ten tekst to oznacza, że omawiana problematyka Cię zaciekawiła – po przejściu na stronę www (http://www.serwiskawowy.pl/8_gaggia) odnajdziesz zbliżone, tak samo interesujące informacje.

Komplet tychże kieliszków (zazwyczaj 6 sztuk) kosztuje około 20 złotych.

Kieliszki do koniaku jak też brandy mają brzuchatą czaszę, przypominają wyglądem obszerny tulipan, jaki jest zwężony ku górze. Mają zawsze króciutką nóżkę.

Kieliszek tenże trzymamy za czaszę, (inaczej niż kieliszki do wina) dzięki czemu podgrzewa się znajdujący się w nim alkohol i tym samym wydobywa się jego autentyczny aromat. Mimo, iż szkło posiada pojemność blisko 200 mililitrów, wlewamy wyłącznie 20-40 mililitrów napitku.

Czyż rozpatrywany post nie jest niebanalny? Jeżeli tak twierdzisz, kliknij ten odnośnik – zalecamy ten serwis (http://tortytorty.pl/102-wykrawaczki-literki-i-stempleki), ponieważ przeczytasz tam przyciągające oko teksty.

6 sztuk takowych szkieł to koszt mniej więcej 60 złotych.

Comments are closed.