Tag: rozliczenia

Rozliczysz swój PIT osobiście? Jeśli nie wiesz, jak konkretnie to uczynić, skorzystaj z pomocy profesjonalisty!

Wiele ludzi rozlicza swoje zeznania podatkowe samodzielnie. Już niedługo zbliży się czas, gdy trzeba będzie obliczyć swoje zeznania podatkowe za rok 2016. Czy zdecydujesz się na wyliczenie PIT-a samodzielnie czy też raczej będziesz wolał korzystać z pomocy specjalisty w tym zakresie? Jeśli wiesz, czy na przykład jest PIT 38 i jakie konkretnie ulgi Ci przysługują, wówczas z pewnością możesz pokusić się o wypełnienie PIT-a osobiście.

Ważne aspekty systemu podatkowego dla właścicieli działalności gospodarczych

Posiadając przedsiębiorstwo pamiętać należy o wszystkich formalnościach dotyczących rozliczeń za dany okres czasu. Jednym z systemów takiego rozliczenia, jest to zasada memoriałowa. Polega ona na tym, że w księgach rachunkowych powinniśmy uwzględnić wszelkie przychody, które zobyliśmy w danym roku obrotowym. Według tej regulacji wpływy uznaje się w momencie ich wystąpienia, a nie już po otrzymaniu wpłaty czy przelewu. Na przykład w sytuacji, gdy właściciel przedsiębiorstwa posiada formalnie przychód końcem grudnia 2015 r, ale środki pojawiły się na koncie dopiero początkiem stycznia 2016 r. Tenże dochód, jak oznajmia zasada memoriałowa, jest wliczany do roku 2015.

Rozliczenia podatkowe, jakie należałoby oddać w terminie a także wypełnione bezbłędnie.

Zeznania podatkowe, jakie należy oddawać w terminie oraz zawsze mieć pewność, że są wypisane bez błędów to coś, co powinno być celem nadrzędnym dla każdej osoby, abstrahując od tego, czy będzie rozliczać się jako podmiot fizyczny, czy też w imieniu prowadzonej działalności gospodarczej. Trzeba najzwyczajniej na uwadze posiadać to, aby przed złożeniem dokumentów do Urzędu Skarbowego nabrać przekonania, że wszystko jest zrobione odpowiednio.