Rozliczysz swój PIT osobiście? Jeśli nie wiesz, jak konkretnie to uczynić, skorzystaj z pomocy profesjonalisty!

Sporo ludzi rozlicza swoje zeznania podatkowe samodzielnie. Już niedługo zbliży się czas, gdy trzeba będzie obliczać swoje zeznania podatkowe za rok 2016. Czy zdecydujesz się na wyliczenie PIT-a osobiście czy też raczej będziesz wolał skorzystać z pomocy specjalisty w tym zakresie? Jeżeli wiesz, czy na przykład jest PIT 38 i jakie konkretnie ulgi Ci przysługują, wówczas zdecydowanie możesz pokusić się o wypełnienie PIT-a samodzielnie.

pit 38

Autor: Southbank Centre
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli jednak nie do końca orientujesz się we wszelkiego rodzaju zawiłościach podatkowych albo pracujesz na kilka różnych umów jednocześnie i nie za bardzo wiesz, czy korzystniej dla Ciebie rozliczyć się z małżonkiem czy samodzielnie, wówczas bez wątpliwości powinieneś skorzystać z pomocy fachowca.
Rozliczenie PIT-a osobiście
Rozliczenie PIT-a osobiście to na pewno nie lada wyzwanie, jeśli jednak uda Ci się to zrobić, wówczas na pewno będziesz z siebie niezwykle dumny. W internecie aktualnie znajduje się mnóstwo wszelkiego rodzaju poradników z dokładnymi wskazówkami, w jaki dokładnie sposób rozliczać swój PIT. Jeśli będziesz kierować się tymi poradami przekazanymi przez fachowców, wówczas na pewno bez większych problemów uda Ci się przesłać deklarację do urzędu skarbowego. Na dodatek Ministerstwo Finansów ostatnio uruchomiło specjalny portal podatnika, na którym możesz znaleźć wszelkie niezbędne informacje na temat rozliczenia PIT-a oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane przez podatników pytania. Jeśli masz jakieś wątpliwości co do swojego PIT-a, oczywiście właśnie tam będziesz mógł znaleźć odpowiedź na męczące Cię problemy.

Jeśli masz ochotę zyskać dodatkowe informacje na opisywany temat, to przejrzyj witrynę (www.psmtechnik.pl/reklamy-swietlne,8,pl), która takie dane ma. Na pewno będą interesujące.

Jeżeli się tak nie stanie, wtedy możesz zadzwonić do dyżurujących na specjalnej infolinii ludzi, którzy są w dziedzinie podatków specjalistami i z pewnością odpowiedzą wyczerpująco na wszystkie Twoje pytania – tu o pit online.

portal podatnika

Autor: Kelly Sikkema
Źródło: http://www.flickr.com
Zlecenie PIT-a do rozliczenia specjaliście
Jeżeli masz do obliczenia bardziej skomplikowany PIT – bo przykładowo prowadzisz własną działalność gospodarczą albo pracujesz jednocześnie na kilku różnie skonstruowanych umowach, wtedy bez wątpliwości o wiele lepszym rozwiązaniem będzie przekazanie wykonania rozliczenia specjaliście. Oczywiście będziesz musiał mu trochę zapłacić, jednak nie są to aż tak wielkie pieniądze żeby trzeba było na tym specjalnie oszczędzać – zwłaszcza, że jest to wydatek, który ponosimy wyłącznie raz w roku, co na pewno nie jest bez znaczenia – polecam.

Jeżeli nawet kilkaset złotych ma być ceną za święty spokój oraz brak problemów z urzędem skarbowym, na pewno warto taka cenę uiścić. Jeżeli więc masz jakiekolwiek wątpliwości, jak konkretnie rozliczać swój PIT 38 czy też jakie konkretnie ulgi Ci przysługują w danym roku, wówczas na pewno musisz zgłosić się do specjalisty, który ustali to za Ciebie.

Comments are closed.