Sposoby na dobrą kawusię w skomplikowanych warunkach

Kawusia to prawdopodobnie jeden z najbardziej popularnych napitków na globie. Podobnie jak herbatka jej początki są legendarne. Każdy chyba słyszał historię o tym, jak to człowiek „wynalazł” kawę obserwując postępowanie zwierzaków. W kolejnych edycjach odmieniają się bohaterowie; raz będzie to arabski dygnitarz a raz prosty pasterz, niezmienne są tylko kozy. Jedno jest pewne – ziarenek kawowca człowiek przyuczył się wykorzystywać bardzo wcześnie, choć pierwotny sposób konsumowania raczej nie przypadłby do gustu współczesnym bywalcom paryskich kawiarni.

Postać w której powszechnie znamy kawę czyli palone mocniej albo słabiej ziarna wynaleźli przypuszczalnie Arabowie. Tyle o historii.

kawa w biurze

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com

Metod przygotowywania kawy jest bardzo dużo. Zdaje się, że najpopularniejsza mała czarna to ta z ekspresu ciśnieniowego kiedyś dostępna tylko w dobrych restauracjach. Dzisiaj to urządzenie obecne jest w wielu mieszkaniach. Jest na tyle popularna, że jedynie naprawdę smakosze kawy umieją dzisiaj powiedzieć co to Moka, poprzedniczka dzisiejszego ekspresu. Jednym z problemów z jakimi zagorzały kawosz się boryka to wakacyjny wyjazd. Trudno do auta razem z familią i psem ładować jeszcze ekspres do kawy. Wiemy, iż w uzdrowiskach nasz ulubiony napitek może kosztować ogromnie dużo. Do tej pory rozwiązaniem była ohydna rozpuszczalna namiastka, co u znanych mi miłośników kawusi powodowało wakacyjny post kawowy. Dzisiaj jednak mamy wyjście i nawet w największej dziczy możemy przyrządzić aromatyczną kawusię. Służy do tego dripper, a więc wielokrotnego użytku filtr do parzenia kawusi. Reguła działania jest podobna jak w ekspresie . Dripper może być wykonany z rozmaitych materiałów jednakże najbardziej efektowne to takie wykonane z porcelany. Porcelanowy dripper jest nie jedynie efektywny ale także ładny, a co ważne łatwy w utrzymaniu czystości co jest istotne kiedy zamierzamy pić kawę na polu namiotowym –

Rzecz jasna i pośród amatorów kawy są tacy, którzy kochają gadżety.

Czy ten post zdaje się być interesujący? Chcesz poznać dużo wiadomości na podobny temat? Więc idź tu chłodziarki do wina wolnostojące i czytaj kolejny opis.

Tych niechybnie zadowoli aeropress czyli próba stworzenia ręcznego ekspresu ciśnieniowego. To rodzaj tuby z filtrami gdzie naciskając tłok jak w strzykawce tworzy się nacisk dzięki jakiemu pozyskujemy napar. Aeropress tak samo jak poprzedni przedstawiany przedmiot przyda się wszędzie gdzie nie można korzystać z ekspresu ciśnieniowego –

Comments are closed.