Te akcesoria powinny znaleźć się w każdej kuchni

Lubisz gotować i chcesz mieć w doskonały komplet wyposażenia, który pozwoli przyrządzanie pysznych potraw w komfortowych warunkach? A ręcz odwrotnie… nie cierpisz stać przy garnkach i chcesz sobie uprościć sprawę przygotowywania posiłków, by spędzać kuchni minimalny czas i nie tracić przy tym nerwów? Niezależnie od tego, z jaką postawą się utożsamiasz w Twojej kuchni powinno się znaleźć wysokiej jakości wyposażenie.

żeliwna patelnia do naleśników

Autor: adidas
Źródło: adidas
Chyba nikt nie potrafi sobie wyobrazić kuchni bez dobrej patelni. Z tego elementu kuchennego wyposażenia korzystamy wyjątkowo często. Na patelni przyrządzamy szybkie dania, podsmażamy składniki do makaronów, odgrzewamy potrawy z poprzedniego dnia. Zatem w każdym domu musi znaleźć się patelnia, a najlepiej mieć kilka! Patelnia dostosowana do przygotowywania konkretnych potraw to zdecydowane uproszczenie, a ponadto możliwość przygotowywania posiłków, które nigdy wcześniej nie gościły w naszym domu (zobacz tutaj). Żeliwna patelnia do naleśników to coś, w co na pewno warto zainwestować. Płytka patelnia pokryta specjalną powłoką wpływa na komfortowe smażenia ciasta naleśnikowego – równomierne wysmażenie całego naleśnika niwelując ryzyko jego przypalenia. Jeżeli natomiast chcemy przygotowywać pyszne dania mięsne z minimalną ilością tłuszczu, patelnia do grilowania będzie doskonałym zakupem. Mięsa przyrządzane na takiej patelni są wyjątkowo smacznie i z pewnością zdrowsze. Można na nich smażyć między innymi piersi z kurczaka czy wołowinę do hamburgerów . Ponadto, na takiej patelni można także grillować różne warzywa. Specjalne patelnie sprawią, że domowe menu będzie bardziej urozmaicone.
warzywa

Autor: 楊 明憲 阿憲
Źródło: http://www.flickr.com
oczywiście w każdej kuchni musi znaleźć się komplet noży. Szczególne miejsce pośród wyrobów w tej kategorii zajmuje nóż damasceński (sprawdź moją stronę). Co to? W skrócie jest to nóż ze stali damasceńskiej.

Jeżeli zainteresowała Cię ta sprawa, koniecznie sprawdź link aerator do wina a poznasz znacznie większą ilość szczegółów, które bez wątpienia wywołają na Twojej twarzy szeroki uśmiech.

To co odróżnia to tworzywo od innej stali to głównie wytrzymałość oraz elastyczność. Poza tym, noże ze stali damasceńskiej nie szczerbią się i zawsze pozostają ostre.

Comments are closed.