Tzw. „panszówki” przeżywają obecnie w Polsce swój rzeczywisty rozkwit

Potocznie zwykło się uważać, że gry planszowe to uciecha dla dzieci.
Nic bardziej błędnego. Obecnie głównymi odbiorcami nowych planszówek są dorośli. Co jest tego powodem? Współczesne gry, przy zachowaniu zwyczajnych reguł, zapewniają graczom niezły wysiłek intelektualny, współzawodnictwo, emocje często dają możliwość wcielić się w bohaterów popularnych filmów, książek, dziejów historycznych.

polana

Autor: teresatrimm
Źródło: http://www.flickr.com
Ułatwiają wybór i zrealizowanie własnej wizji, zaskakują, wciągają, pozwalają żywo reagować ze współgraczami. Choć odprężają, oferują wiele uśmiechu. Granie, jest oczywiście coraz popularniejszy sposób wykorzystywania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Prowadzone są nawet rozgrywki dla początkujących i zaawansowanych. Obserwujemy prawdziwy bum grania w gry planszowe. Poniżej kilka przykładów świetnych gier.

Przykładem wyśmienitej i inteligentnej planszówki może być wojna Narodów. Gracze prowadzą własną cywilizację przez okres od starożytności, do epoki industrializacji.

Jeżeli zamierzasz skontrolować rzetelność danych umieszczonych tej publikacji, to kliknij tutaj i zweryfikuj info u źródła a uzyskasz całkowitą pewność w takiej kwestii.

Gdy wzrasta liczba ludności, zobowiązany jest zadbać o jej wewnętrzną stabilizację i odpowiednią ilość pożywienia dla jej obywateli. Musi stworzyć efektywną gospodarkę.

W Teby gra kto interesuje się archeologią. Grający wcielają się w archeologów, którzy poruszając się po starym kontynencie zdobywają dużą wiedzę, na temat starożytnych kultur: Grecji, Krety i podobnych krajów.

Zachowywanie wszystkich pamiątek ze swojej podróży, i prowadzenie interesujących dyskusji z napotkanymi ludźmi, to opis innej planszówki – Tokaido.
Wielu graczy nie waha się stwierdzić, że gry planszowe przewyższają gry komputerowe.

Comments are closed.