Urodzenie brzdąca to cudny moment i początek dosyć długiego urlopu macierzyńskiego

Jakiś czas temu obywatelki tego kraju wywalczyły sobie, aby ich urlop macierzyński trwał 12 miesięcy.
Niejedna matka uzna, że pierwszy rok brzdąca jest kluczowy.

pożyczka

Autor: Mark Hodson Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to czas, gdy niemowlak najbardziej potrzebuje jej miłości i obecności. I nie chodzi jedynie o karmienie lub przebieranie, ale o tworzenie się wyjątkowej więzi, która będzie mogła mieć wpływ na całym jego życiu. W momencie rozpoczęcia urlopu niejedna świeżo upieczona mama rozmyśla już jedynie o swym bobasku, ale popatrzymy na to, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie oczywiście składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) oraz zdrowotne (9%). Ważne jest to, by mieć świadomość tego, że na ilość pieniędzy, które dostaniemy od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na urlopie wychowawczym, spory wpływ ma to, ile zarabiałyśmy w czasie 12 miesięcy, które poprzedzały narodziny naszego berbecia. Wysokość podstawy nie powinna przekraczać 60% sumy tych wypłat, ale nie powinna być też niższa niż 75% kwoty najmniejszego wynagrodzenia w Polsce, które oscyluje się obecnie na poziomie 2250 zł.

Jeśli po zapoznaniu się z tym tekstem sądzisz, że warto byłoby głębiej poznać ten temat, to dodatkowo zerknij tutaj agencja brandingowa wrocław.

Zatem w najmniej optymistycznym scenariuszu otrzymamy 1687,50 zł. Nie są to bardzo duże kwoty, ale mało kto teraz zarabia najniższą krajową. Oprócz tego niektórym przysługuje jeszcze dodatkowe 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Jeżeli dołączyć tę kwotę do wypłaty męża, to okaże się, że możemy bez kłopotu poradzić sobie z wydatkami życia codziennego. Dziś można także liczyć na dodatkowe pieniądze z różnych państwowych pakietów.

Comments are closed.