W czym podać napoje wysoko procentowe?

Są piękne, smukłe, tradycyjne bądź obficie ozdabiane. Stworzone ze szkła (coraz nagminniej barwionego) czy kryształu. Szkła. Dzięki nim napitki smakują lepiej. Ale z jakiego powodu jest tak wiele typów, a dobór nieodpowiedniego uważany jest za poważny błąd?
Ogromny wybór typów i kształtów kieliszków do trunków związany jest z jednej strony z tym, że odpowiednio i gustownie prezentują się, z drugiej z kolei – poprzez specyficzne cechy kieliszka możemy wydobyć a także zachować na długo maksimum smaku i aromatu danego napitku.

Najogromniejszy wybór mamy, jeżeli chodzi o kieliszki do wina, ale warto też zwracać uwagę na kieliszki do: likieru, wody, karafki do wódki. Kardynalna reguła savoir-vivre’u mówi, by kłaść je po prawej stronie talerza, podług kolejności użytkowania. Za każdym razem od prawej ten, który ma zostać tuż napełniony. To zasada podobna do sposobu układania sztućców. Najpewniej jest nie mieszać zestawów kieliszków. Względnie, selekcjonować klasyczne kształty jak też proste rodzaje, by różnice pomiędzy nimi były jak najmniej widzialne.
fotografia ślubna

Autor: Simon Watson
Źródło: http://www.flickr.com
To wina przysparzają najwięcej kłopotu, jeżeli mówimy o wyborze kieliszka.

Czy masz ochotę może mieć link do witryny (https://www.waterbobble.pl/dzbanki-bobble-jug), gdzie czekają na Ciebie kolejne wpisy? Sądzimy, że przypadnie Ci do gustu ten serwis.

Jeżeli chodzi o wódki starczą karafki z kieliszkami. Jakie jednakże szkło kupić do białego, jakie do czerwonego wina (zobacz: wina różowe półsłodkie) a także z jakiej przyczyny wino musujące podaje się w kieliszkach o układzie niepodobnym do innych? Do win najodpowiedniejsze szkła wykonane są z delikatnego, bezbarwnego szkła czy z kryształu. Mają wysokie nóżki jak też czaszę o różnej wielkości.

Dzięki tej budowie, smak oraz aromat wina do perfekcji rozprowadza się po kieliszku, a jeżeli trzymamy kieliszek za nóżkę, ciepło naszych dłoni nie wpływa na temperaturę trunku. O ile idzie o szkło do wódki rekomenduję Karafki Krosno.

Comments are closed.