W czym serwować zupę – miska, talerz czy też bulionówka?

Gęste lub rzadkie, o konsystencji kremu, z makaronem lub bez. Sycące czy lekkie, esencjonalne a także bogate w witaminki – zupy.
Spożywamy je od dziecka.

Bulionówki Ćmielów

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

artykuł

Autor: Naturhouse
Źródło: Naturhouse
Żurek, rosół, barszcz, kapuśniaczek, zupa pomidorowa, ogórkowa oj, długo by wymieniać. Polacy wprost kochają zupy i jedzą ich najsporzej na świecie. Naprowadzamy w czym podawać zupę. Pewnie masz w swoim kredensie przynajmniej 2 rodzaje, a niekiedy nawet 3 typy naczyń do zupy i to w przeróżnym wydaniu. Najprościej naczynia do zupy możesz sklasyfikować jako talerz głęboki, miseczki do zupy jak też tzw. bulionówki. Na wytwornych przyjęciach zupki częstokroć podaje się w małych miseczkach. Owe z uszkiem lub asber z dwoma uszkami są to bulionówki Chodzież. Czasem zupę podaje się także w niewielkich kokilkach, w jakich zupka była zapiekana w piecu (na przykład francuska zupka z cebulą) lub maleńkim garnuszku. Bulionówkę kładzie się na talerzyku, na serwetkę papierową. Talerz winien być tak wielki ażeby mogła się też tam pomieścić łyżka, jaka musi się tam odnaleźć przed a także po konsumpcji. Aby usprawnić jedzenie, można podać łyżkę troszkę mniejszą. W bulionówkach serwujemy zupki czyste oraz kremy wprost na stół. Jeśli do zupy serwujemy dodatki, powinno się umieścić je na oddzielnym talerzu po lewej stronie, a kiedy oferuje się dodatkowo widelczyk, wówczas talerzyk z dodatkami oraz widelczykiem ustawiamy po prawej stronie.
miseczki do zupy

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
Bulionówki Ćmielów sprawdzą się na wszelakiego typu imprezkach.

Miska to postać pośrednia między talerzykiem a bulionówką. Przez wzgląd na swoją wielkość, dla wielu to ukochana forma podawania i spożywania zupy, w szczególności na co dzień.

Comments are closed.