W jaki sposób efektywnie zadbać o swoją figurę w lato

Lato to wyjątkowo sprzyjająca pora na dbanie o swoje zdrowie i sylwetkę. Niewątpliwie warto rozszerzyć systematycznie stosowane ćwiczenia jakimś interesującym sportem, którym można zajmować się latem – przykładowo joggingiem w zielonych obszarach albo wakeboardem w trakcie wycieczki nad wodą. Nie należy jednak zaniedbywać też tego, co może zaoferować świetna siłownia – pewne ćwiczenia można robić wyłącznie tam, ze względu na specjalistyczny sprzęt.

Modelowanie sylwetki

Autor: Sascha Wenninger
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku kłopotów z uzyskaniem właściwej motywacji do treningu, zdecydowanie warto pamiętać, że są na to znakomite sposoby – od prośby o porady trenera z siłowni, aż po indywidualne wykonywanie interesujących i zmiennych ćwiczeń. Kluczem do pozyskania regularności w robieniu ćwiczeń jest nie sama cierpliwość, co raczej wiedza o tym, w jaki sposób się nie nudzić. Wówczas z pewnością opłaca się przyjrzeć się trochę bliżej temu, co daje trening obwodowy – zobacz więcej.

Główna zasada treningu obwodowego to częste zmienianie ćwiczeń, a później ,krok po kroku, przedłużanie czasu treningu na każdym z nich.

Może jakiś komentarz z serwisu (http://poradniapraxis.pl/psychiatra-poznan/) Cię zainspirował? Masz chęć na niego odpowiedzieć? Namawiamy Cię do tego z radością. Czekamy na Ciebie!

Wtedy nie tylko przeganiana jest rutyna, ale również angażowane jest więcej rodzajów mięśni, niż w typowych monotonnych ćwiczeniach. Ważne jest utrzymywanie przez większość czasu wysokiego pulsu – wtedy można być pewnym, że organizm podejmuje zwiększony wysiłek, redukowany jest tłuszcz, a grupy mięśni pracują. Zazwyczaj puls można sprawdzić na nowoczesnych urządzeniach używanych na siłowniach. Najpewniej łączyć trening z odpowiednią dietą – koniecznie należy pić wiele wody , a także spożywać małe, ale częste i systematyczne porcje. Trening obwodowy jest doskonałym pomysłem dla wielu osób – na przykład nastolatków, ludzi dopiero rozpoczynających przygodę z siłownią, ćwiczących poszukujących jakiegoś urozmaicenia oraz tych siłaczy, którzy zamierzają zmniejszyć tkankę tłuszczową w niezwykle krótkim czasie.

Wiele poszczególnych zestawów ćwiczeń na wspaniały i skuteczny trening obwodowy można odnaleźć w internecie; również każdy trener na siłowni umie wiele w tym temacie poradzić. Wykonując ten rodzaj treningu trzeba być świadomym, że organizm przyzwyczaja się do wysiłku – dlatego też należy co jakiś czas zwiększyć ilość ćwiczeń, aby mięśnie nadal mogły rosnąć w siłę, a tkanka tłuszczowa spalać. Na przykład po tygodniu ćwiczeń opłaca się powiększyć ilość powtórzeń lub dołożyć dodatkową serię. Robiąc trening obwodowy we właściwy sposób można oczekiwać świetnych rezultatów już po 1. miesiącu treningu w postaci spadku wagi oraz doskonalszej siły i wytrzymałości mięśni.

Comments are closed.