W jakim celu trzeba wybrać się do protetyka?

Protezy zębowe są stosowane, gdy w żuchwie albo szczęce zabraknie paru zębów, lecz także w przypadku całkowitego bezzębia. Zdarza się tak, że mimo starań nienaturalne uzębienie jest niezbędne.
Innowacyjne technologie sprawiają, że zęby sztuczne czy zgryz niezwykle trudno odróżnić od naturalnych zębów.

Każdy brak zębów powinien zostać uzupełniany, ponieważ powoduje to przeróżne dysfunkcje. Zęby, które sąsiadują z luką, zaczynają się odrobinę przemieszczać, zaś przeciwne wysuwać. Może czasem dochodzić do rozchwiania i przeciążenia pojedynczych zębów, zaburzenia zgryzu oraz funkcjonowania stawów skroniowo-żuchwowych. Obluzowane zęby w większym stopniu są narażone na dolegliwości przyzębia oraz szybciej ulegają uszkodzeniom. Niekompletny zgryz oprócz problemów z wymową jest skutkiem niedokładnego rozdrabniania pokarmu, co wywoływać może zaburzenia trawienia. Najprostszymi uzupełnieniami są implanty koronowe. Odtwarzają koronową część zębów. W niektórych okolicznościach mogą zastępować stereotypową plombę. Kształt i kolor zęba ulepszają natomiast licówki.
Diagnoza
Są to cienkie nakładki przyklejane do jego zewnętrznej powierzchni. Proteza stała to także most protetyczny, który uzupełniać może brak jednego albo paru zębów. Przy bezzębiu, kiedy pacjent nie ma żadnego zęba w żuchwie, ani w szczęce, wtedy robi się akrylowe protezy całkowite. Na początku może zawadzać odczucie obcego ciała w ustach i mogą się pojawiać problemy z odgryzaniem, żuciem oraz wyraźnym mówieniem. Proteza nie zawsze jest stabilna, może ocierać podniebienie i dziąsła. W takim przypadku zakupić warto Krem mocujący do protez zębowych w aptece. Protetyka (zobacz protezy kraków) polega na tym, że protetyk mocuje pewnie protezę oraz nie zezwala na jej przesuwanie się.

Podczas jedzenia siły zgryzowe przenoszone są na dziąsła. Redukuje to siłę żucia oraz przyspiesza zanik zębodołowych wyrostków szczęki i żuchwy. Na skutek tego proteza osiada oraz są wymagane korekty celem jej dostosowania.

Comments are closed.