W każdym hotelu zazwyczaj jest restauracja – co zatem uczynić, żeby nie świeciła pustkami?

W naszym kraju istnieje ogromna ilość hoteli – każdy jakoś chce przyciągnąć gości. Dyrektor jest w stanie podjąć decyzję, że nie tylko zaproponuje najwyższy standard pokoi, ale pyszne jedzenie w restauracji.
Spory procent hoteli ma restauracje.

witamina
kuchnia

Autor: Cory Doctorow
Źródło: http://www.flickr.com
ziarna kawy

Autor: Andreas Poike
Źródło: http://www.flickr.com
Niekiedy bywają one nierentowne, gdyż są puste. Goście pytają w recepcji o dobre lokale gdzieś blisko i jakoś nie mają ochoty skorzystać z szansy zjedzenia w hotelowym budynku. Może to sprawka stereotypów wyniesionych jeszcze z czasów PRL-u – nie jest to jasne. Z tego powodu część menadżerów hoteli stara się z tym walczyć i przyciągnąć przyjezdnych nie tylko do hotelu, ale także do restauracji. Gastronomia hotelowa to generalnie trudny orzech do zgryzienia. Trzeba zatrudnić najlepszy oraz zgrany zespół, a w naszej chłodni stale powinny znajdować się świeże produkty. To zwiększa koszty. Niestety nikt nie zagwarantuje nam, że się zwrócą, jeśli hotel będzie postrzegany jedynie jako hotel (strona) i goście nie będą mieli zamiaru jeść u nas.

Równie ciekawy materiał znajdziesz po przejściu do serwisu www (https://serwiskawowy.pl/34-ekspresy-domowe-kolbowe) – przekonasz się, że jest bardzo atrakcyjny, więc zobacz go.

Należy zatem zmienić koncepcję i wyjść z hotelową ofertą kulinarną do mieszkańców. Bo kto powiedział, że restauracja hotelowa ma służyć tylko gościom danego hotelu. Należy postawić na promocję naszego lokalu w mieście i zachęcić mieszkańców do zajrzenia do nas.

Jeżeli odniesiemy sukces i w naszej restauracji będą regularnie jeść ludzie, to nareszcie nie będziemy stratni na tym kawałku biznesu. Poza tym, jeżeli po jakimś czasie będziemy mieli sporo dobrych opinii w sieci, to pewnie okaże się, że zaczną nas naśladować pozostałe hotele.

Comments are closed.