Category: Finanse w branży gastronomicznej

Rozliczysz swój PIT osobiście? Jeśli nie wiesz, jak konkretnie to uczynić, skorzystaj z pomocy profesjonalisty!

Wiele osób rozlicza swoje zeznania podatkowe samodzielnie. Już wkrótce zbliży się czas, gdy trzeba będzie rozliczyć swoje zeznania podatkowe za rok 2016. Czy zdecydujesz się na wyliczenie PIT-a samodzielnie czy też raczej będziesz wolał skorzystać z pomocy specjalisty w tym zakresie? Jeżeli wiesz, czy przykładowo jest PIT 38 i jakie konkretnie ulgi Ci przysługują, wówczas bez wątpliwości możesz pokusić się o rozliczenia PIT-a samodzielnie.

Masz własną działalność gospodarczą, a może to właśnie ty jesteś pracownikiem – zobacz informacje z tematyki umów i podatków

Marzec to w naszym kraju czas na przypominanie obywatelom o złożeniu dokumentów PIT. To również częstokroć chwila, w której zastanawiamy się, co czynić dalej – pozostajemy u starego pracodawcy, zmieniamy firmę, a może powołujemy własną?

Jaki produkt finansowy najlepiej sprawdzi się w powiększaniu małych kwot?

Na polskim rynku stale pojawiają się nowoczesne, interesujące produkty finansowe. Oferty banków kierowane do osób, które kierują się myślą o oszczędzaniu pieniędzy, są także coraz bardziej zróżnicowane i coraz trudniej zorientować się w pierwszej chwili w ich plusach i minusach. Wybór mogą ułatwić portale finansowe zbierające i porównujące propozycje lub liczne fora internetowe, które zbierają komentarze na temat produktów finansowych.

Ważne aspekty systemu podatkowego dla właścicieli działalności gospodarczych

Posiadając własną firmę pamiętać należy o wszelkich formalnościach dotyczących rozliczeń za dany okres czasu. Jednym z systemów takiego rozliczenia, jest to zasada memoriałowa. Polega ona na tym, że w księgach rachunkowych należy uwzględnić wszystkie przychody, które zobyliśmy w danym roku obrotowym. Wedle tej regulacji wpływy uznaje się w momencie ich pojawienia się, a nie już po otrzymaniu wpłaty czy przelewu. Przykładowo jeżeli posiadacz działalności gospodarczej uzyskał formalnie dochód pod koniec grudnia 2015 r, lecz środki pojawiły się na koncie dopiero na początku stycznia 2016 r. Tenże dochód, jak głosi zasada memoriałowa, jest zaliczany do roku 2015.