Tag: woda

Co wiemy na temat herbaty? Jakie mamy rodzaje? Dlaczego warto ją pić, jakie daje korzyści?

Wielbiciele herbat mają całkiem duży wybór. Właściwie w każdym ze sklepów mogą wybrać herbatę czarną, czerwoną czy białą. Smak jak i właściwości zależne są od rodzaju i sposobu zaparzania.

Zdaniem różnych osób, które się na tym znają najbardziej zdrowa i niesamowicie wartościowa jest herbata wysokogatunkowa liściasta. Oddaje ona doskonale swój smak jak i aromat, przez to lepiej nie wybierać najtańszych herbat, szczególnie ekspresowych.

Czysta woda krzepy doda.

Woda jest koniecznym czynnikiem do poprawnego działania naszego organizmu. Jak bez wątpienia wiemy, nasz organizm składa się w 70% z wody – bez niej nie ma szansy egzystować. Bez prowiantu człowiek może przeżyć nawet 2 miesiące, bez płynów w klimacie umiarkowanym wyłącznie 7 dni. Już po upływie 24 h brak wody szkodliwie działa na organizm. Niemniej jednak jej nadmiar jest również niezdrowy.

Zbliża się jesień, przetworów sezon, czyli jak wyposażyć swój magazynek.

Każda gospodyni ma trudności w czym ulokować swoje przetwory. Istotne jest, aby wykonać to taką metodą, by każdy współlokator mógł wszystko znaleźć, a w środku spiżarni panował porządek. Coraz więcej pań domu z roku na rok robią przetwory. Istotne jest, aby przetrwały one bardzo długo, szczególnie po pasteryzacji.

Siła tkwi w alkalicznej wodzie. Na co posiada wpływ woda?

Z pewnością wszyscy świetnie wiemy, że nasze ciało to w większości woda. Stanowi ona nawet 70 % naszej masy. Stąd też tak kluczowe jest nieustanne spożywanie wody. Możliwe, że nie wiedzieliśmy o tym, ale odwodnione komórki szybciej poddają się procesom starzenia i są łatwym celem ataku dla różnych chorób i wirusów.

Marzysz o spokojnym i znakomitym wypoczynku? Kudowa Zdrój będzie idealna dla ciebie i twej rodziny

Oderwanie się od pracy i domowych spraw sprawdza się o każdej porze roku, więc gdy tylko czuje się, że będzie brakować sił, należy decydować się na podróż w malowniczy region Polski. W naszej ojczyźnie nie brakuje ślicznych miejsc, gwarantujących interesujące rozrywki oraz warunki do odzyskania sił oraz uspokojenia nerwów.