Z jakich powodów sałatki i surówki są tak zdrowe, o jakie wartościowe składniki można je uzupełniać.

Jednym z najważniejszych elementów prawidłowego odżywiania są warzywa oraz owoce. Dietetycy zalecają, żeby jeść je przynajmniej kilka razy na dzień pod różną postacią, najlepiej jak najbardziej różnorodnie. Owoce i warzywa dostarczają naszym organizmom niezbędnych witamin i soli mineralnych, a poza tym tak ogromnie pożytecznego i niezbędnego błonnika.

Spożywać je można na wiele różnych sposobów, w przypadku owoców najczęściej na surowo, za to warzywa pod postacią najróżniejszych sałatek i surówek. Rozmaitych na nie jest ogromna ilość, a dodatkową ich zaletą będzie to, że da się w nich przemycić sporo pożytecznych składników. Na przykład ogromnie pożądanym i cennym

dobry lunch

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

składnikiem będą kiełki. Zakupić je można gotowe, ale można również samemu zabrać się za ich hodowlę.

Obowiązkowo zweryfikuj ofertę u źródła (https://serwiskawowy.pl/13-ekspresy-domowe-saecogaggia) odnoszące się do archiwum analogicznych tekstów. Są one zamieszczone na podobnym portalu – sprawdź je.

Wiedzy na temat tego, jak hodować kiełki jest naprawdę spora ilość w różnych miejscach, starczy jedynie odrobina chęci żeby znaleźć wszystko, co potrzebne będzie w tych kwestiach. Można je uprawiać na różne sposoby, niezwykle praktyczna jest na przykład kiełkownica, dzięki której wszystko będzie dużo bardziej wygodne – zobacz więcej. Jeżeli się odpowiednio zaplanuje ich hodowlę, to można się nimi cieszyć praktycznie bez przerwy, a jako dodatek do wielu dań, w tym również pysznych sałatek idealnie będą się one nadawały.

W wielu przepisach poza samymi warzywami lub owocami w sałatkach będą się pojawiały także inne dodatki. Wiele z nich opiera się na majonezie, jaki mimo pysznego smaku będzie jednak miał jedną zasadniczą wadę, to znaczy jednak trochę tuczy. Znacznie lepiej w takich sałatkach sprawdzi się klasyczna oliwa z oliwek, przez wielu uważana za jeden z najzdrowszych rodzajów tłuszczy. Oliwa zawiera ogromne ilości pożytecznych składników, w tym tak potrzebne do utrzymywania odpowiedniego stanu zdrowia kwasy omega 6 i liczne witaminy. Włoska kuchnia, uważana za jedną z najzdrowszych na świecie, opiera się właśnie na oliwie, i rzeczywiście jak widać po statystykach, to Włosi mają dużo mniejsze problemy z sercem, niż inne narody.

Oliwa bardzo dobrze się na przykład komponuje z rozmaitymi odmianami sałat czy pomidorami, ale można jej łyżkę dołożyć praktycznie do wszystkich innych warzyw. Można także wykorzystywać inne rodzaje olejów, z jakich część również posiada dobry skład. Świetnie do sałatek będą się także nadawać oleje lniany i rzepakowy, one również zawierają sporo pożytecznych kwasów, mających bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie. Ostatnio zainteresowaniem się cieszy olej rokitnikowy, charakteryzuje się on mocnym czerwonym kolorem, co zawdzięcza dużej ilości witaminy A, w jego składzie znaleźć także można inne witaminy, minerały i polifenole – sprawdź promocje.

Comments are closed.