Zadłużenia nie należą do rzeczy przyjemnych, ale czasami zdarzają się sytuacje, kiedy należy je odzyskiwać i tym właśnie para się firma windykacyjna

Żaden człowiek nie lubi posiadać długów. Większość ludzi płaci swoje długi w miarę regularnie. Jednakże jest taki procent ludzi, którzy nie chcą sobie dać rady z problemami finansowymi i wtedy zaczynają się kłopoty.

windykacja

Autor: Leonora Enking
Źródło: http://www.flickr.com
korporacje

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie, gdy nasze długi nie są spłacane przez dłuższy okres czasu nierzadko do walki wkracza firma windykacyjna. Są to spółki wyprofilowane w tego typu pracy. W większości wypadków, gdy chodzi o drobne długi, starczy windykacja polubowna, czyli posyłanie pism do kredytobiorcy. Ma ona na celu nakłonienie osobnika do spłaty zadłużenia. Bywają przypadki, gdy takie pisma trzeba posyłać wiele razy, a poza tym dzwonić do dłużnika. Zazwyczaj daje to zamierzony wynik.
Kubek termiczny Bodum

Autor: homard.net
Źródło: http://www.flickr.com
Szczególnie radykalną postacią ściągania zadłużenia jest windykacja komornicza. Jest ona używana nieczęsto i tylko w stosunku do wyjątkowo opornych pożyczkobiorców, którzy nie chcą płacić swoich zaległości finansowych. Wówczas niemalże każda firma windykacyjna zarzuca próby polubownego załatwienia sprawy i oddaje postępowanie do sądu. Sędzia często decyduje o zarekwirowaniu kont i działanie przechodzi w ręce komorników.

Z egzekutorami nie ma możliwości pertraktacji, więc korzystniej jest nie dowodzić do okoliczności, gdy nie będziemy w stanie zapłacić swoich zadłużeń i będziemy musieli się z tego powodu zjawić w gmachu sądu. Z tego powodu korzystniej przemyśleć każdy kredyt zanim się go zaciągnie.

Comments are closed.