Zapisujemy się do lekarza rodzinnego

W dzisiejszych czasach przeżywamy paniczny lęk przed zachorowaniem na raka, zaś statystyki alarmują, iż o wiele bardziej jesteśmy narażeni na choroby układu sercowo-naczyniowego. To właśnie ta grupa schorzeń jest główną przyczyną zgonów w kraju, oraz przyczyną niedyspozycji ludzi starszych. Nie można ich ignorować! Niestety, zbyt często lekceważymy pierwsze objawy chorobowe, a skutki naszej niefrasobliwości mogą być bardzo smutne.

lekarz

Autor: Kurhan
Źródło: http://www.sxc.hu
Nawet przy wysokim ciśnieniu pacjent może czuć się właściwie normalnie. Wiadomość o takiej na pozór zdrowej osobie przekazywana jest jako wydarzenie, gdy zdiagnozuje się u niej przykładowo udar lub zawał. Nadciśnienie tętnicze bywa określane mianem „cichego zabójcy”, ponieważ na pozór nie przypomina o sobie, a może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Z drugiej strony jest to choroba dosyć nietrudna do rozpoznania, zaś sam chory jest w stanie nadzorować przebieg jej leczenia, samemu dokonując pomiaru ciśnienia. Jeśli tylko…w porę zadba o zdrowie (sprawdź kontakt).

Podstawą jest badanie ekg, które możemy wykonać w gabinecie lekarza pierwszego kontaktu.

Po przeczytaniu tego materiału, odkryj także (https://terapiamanawa.pl/leczenie-depresji-i-nerwic/) pozostałe informacje na prezentowany temat, które okażą się nie mniej zajmujące.

Ten, stawiając diagnozę, postanawia o dalszym leczeniu lub skierowaniu do szpitala.
Dlatego właśnie, wybór lekarza rodzinnego jest tak istotny, gdyż spoczywa na nim wielka odpowiedzialność. To do jego gabinetu zgłaszamy się z dolegliwościami, od niego oczekujemy diagnozy i podjęcia odpowiedniego leczenia. Musi posiadać szeroką wiedzę, dzięki której może pomagać i małym dzieciom, i osobom w podeszłym wieku.

lekarz

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com

To gp dublin przeprowadza podstawowe badania i wysyła, w razie konieczności, na dalsze – bardziej zawężone i wymagane w danym przypadku. Od jego kompetencji zależy zatem sporo – nie tylko zdrowie, ale często również życie człowieka.

Kandydatów na lekarza rodzinnego znajdziemy w przychodni wielu, a ogranicza nas tylko jedno – lekarz musi mieć podpisaną umowę z NFZ. Nie obowiązuje nas podział na rejony, chociaż dla większej ilości pacjentów jest sprawą oczywistą udanie się do tego lekarza, który przyjmuje najbliżej ich miejsca zamieszkania.

Jak odszukać idealnego specjalistę? Szukajmy informacji głównie u znajomych, sugerujemy się podpowiedzią pań z rejestracji, a zapewne odnajdziemy wspaniałego specjalistę.

Comments are closed.