Zmierz się z przykrymi dolegliwościami, rozpocznij leczenie i na powrót korzystaj z życia

Nietrzymanie moczu jest dolegliwością bardzo przykrą oraz krępującą, jaka dotyka osób w przeróżnym wieku. Bywa tak, że dolegliwość tę lekceważy się lub krępuje się powiedzieć o niej doktorowi. Tymczasem nietrzymanie moczu da się z sukcesem wyleczyć.

zdrowie kobiety

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Ta dolegliwość dopada zwłaszcza kobiet

Nietrzymanie moczu jest chorobą przewlekłą, która objawia się problemem z utrzymaniem moczu podczas także nieforsujących czynności, jak chociażby kichanie, kasłanie, uprawianie sportu lub wspinaczka po schodach. Jak pokazują statystyki, schorzenie to dwa razy częściej dotyczy kobiet aniżeli panów. Trudności mogą pojawiać się w bardzo różnym wieku, uznaje się, że boryka się z nim co druga kobieta po pokwitaniu, lecz często bywa i tak, że moczu nie trzymają również młode osoby.

Może być wiele przyczyn

Wyróżnia się wiele przyczyn występowania wysiłkowego nietrzymania moczu. Zaliczane są do nich infekcje układu moczowego, zapalenie pochwy, jak również trudne porody. Nietrzymanie moczu może być też spowodowane wyczerpującą pracą fizyczną lub spadkiem hormonów w organizmie. Nie patrząc jednak na przyczynę, trzeba odwiedzić specjalistę, który zaleci komplet przeróżnych badań oraz określi powód zaburzenia i zaleci właściwą terapię.

profilaktyka

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Zdecyduj się na leczenie swojego problemu

Jeżeli kłopotem staje się przykre nietrzymanie moczu leczenie warto rozpocząć od zgłoszenia się do urologa oraz ginekologa (). Każdy z tych dwóch specjalistów zleci badania mające na celu wykrycie podłoża choroby. Robi się chociażby badania moczu czy USG. W wielu przypadkach lekarze zalecają trenowanie mięśni Kegla, polegające na naprężaniu oraz poluzowaniu mięśni umiejscowionych w pochwie. Często bywa, że to akurat ich słabość odpowiada za kłopoty z utrzymaniem moczu. W poważniejszych przypadkach lekarz może polecić przyjmowanie hormonów lub elektrostymulację. W pewnych wypadkach konieczna okazuje się operacja. Aby wspierać własny układ moczowy należy prowadzić odpowiedni tryb życia.

Zafrapował Cię omawiany artykuł? Jeżeli tak, to wejdź na ten link – to niezwykle wiarygodna witryna (http://optyk-trejnowski.pl/szkla), która również okaże się warta Twojej uwagi.

Lekarze zalecają odstawienie artykułów, które drażnią pęcherz, zatem kofeiny, alkoholu, cytrusów i rezygnację z palenia.

Comments are closed.