Życie zwykle nie bywa usłane różami i nasze stosunki z kierownikiem mogą nas doprowadzać do szewskiej pasji

Niestety czasami jest tak, że nie możemy wytrzymać w pracy. Przyczyn może być niestety kilka.
Niektórzy posiadają pracę marzeń. Po prostu wszystko im się ułożyła: miejsce pracy, szef, godziny pracy, współpracownicy, obowiązki oraz nawet wynagrodzenie.

kodeks pracy

Autor: Wawel Service
Szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Takich ludzi jest raczej niewiele, bo cuda nie zdarzają się codziennie. Wiele jest jednak osób, które mówią, że mankamenty ich pracy są mało denerwujące, że mogą sobie z nimi jakoś poradzić. Niekiedy jednak sytuacja staje się tak bardzo okropna, że warto pomyśleć o odwrocie. Korzystnym rozwiązaniem będzie wtedy szukanie nowej pracy. Kiedy w końcu ją znajdziemy, to w dotychczasowym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono trwać nawet do 3 miesięcy (zależnie od tego, ile lat tam przepracowaliśmy).

Czyżby ten artykuł spodobał Ci się tak bardzo, że pragniesz zapoznać się z następnym? To fantastycznie. Zatem tu kliknij, aby przeczytać (https://wynajembezbik.pl/) sporo newsów.

Jednakże można zaproponować przełożonemu rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Będzie to świetne wyjście dla ludzi, którym się śpieszy lub dla tych, którzy nie mogą już wytrzymać pracy w znienawidzonym miejscu. Warto zaproponować przełożonemu jakąś konkretną datę. Może, ale w ogóle nie musi się on na nią zgodzić. Warto jednak starać się dojść do kompromisu. Można chociażby zaoferować, że w czasie, kiedy będziemy jeszcze pracować w firmie, wyszkolimy nową osobę na nasze stanowisko. Powinniśmy wtedy także zużyć nasz zaległy urlop.

Istotne wydaje się być to, by zdawać sobie sprawę, że takie porozumienie trzeba zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w żadnym wypadku nie mają mocy prawnej.

Comments are closed.